noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Szefowa Twittera – kim jest Linda Yaccarino?

REKLAMA
noSlotData

Ostatnie miesiące nie były dla „ćwierkacza” najłatwiejszymi. Utracił on zaufanie reklamodawców, zmagał się ze spadkami wartości rynkowej oraz szukał sposobów na zatrzymanie niezadowolonych użytkowników. Receptą na te problemy ma być Linda Yaccarino.

Nowa CEO Twittera. Kim jest?

Zanim dostała ona propozycję poprowadzenia „ćwierkacza” przez ponad 12 lat zawiązana była z NBC Universal Media. Wcześniej, przez ponad 19 lat, pracowała w korporacji Turner Broadcasting System. W trakcie trwającej kariery dała poznać się branży jako specjalistka od marketingu, która większość czasu spędziła na stanowisku szefowej działów reklamy i sprzedaży.

O jej udanej działalności zawodowej z pewnością świadczą: uruchomienie serwisu streamingowego Peacock, współorganizacja Super Bowla, czy przewodniczenie grupie zadaniowej ds. przyszłości pracy dla Światowego Forum Ekonomicznego.

źródło: twitter.com/lindayacc

Przedstawiając nową CEO serwisu Elon Musk powiedział, że jej głównym zadaniem będzie dbałość o podejmowane operacje biznesowe. On sam miałby, dzięki temu większą przestrzeń do pracy nad projektowaniem produktu oraz wdrażaniem do niego nowych technologii. Jak widzi to Yaccarino?

Jakie zmiany planuje Linda Yaccarino?

Bieżący tydzień jest dla Lindy Yaccerino pierwszym na nowym stanowisku. Swoją pracę rozpoczęła ona od maila do pracowników, w którym napisała: „Elon wiedział, że eksploracja kosmosu i samochody elektryczne wymagają transformacji, więc jej dokonał”. To niewątpliwa zapowiedź rewolucji, której poddany zostanie „ćwierkacz”.

Nowa CEO chce, aby stał się on „najdokładniejszym na świecie źródłem informacji publikowanych w czasie rzeczywistym”. Yaccarino uważa, że „globalny rynek potrzebuje transformacji – aby napędzać cywilizację przez niefiltrowaną wymianę informacji i otwarty dialog na temat rzeczy, które są dla nas najważniejsze”. Jej zdaniem Twitter jest miejscem „do tego stworzonym”.

Zdjęcie główne: Pexels

Przeczytaj również: Musk nie jest już najbogatszym człowiekiem na świecie. Wyprzedził go prezes LVMH

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Tagi

CEO

Twitter

REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES