Supermodelka Karlie Kloss inwestuje w kobiety technologii

209
nowe biuro karlie Kloss
Źródło: businessinsider.com

Karlie Kloss nie tylko jest supermodelką, ale również bizneswoman chcącą pomóc młodym kobietom rozwijać się w czasach nowych technologii.

Trzy lata temu Karlie Kloss poszła na pierwszą lekcję kodowania, korzystając tym samym z krótkiej przerwy przed tygodniem mody. Postanowiła wziąć udział w obozie organizowanym przez New York City’s Flatiron School. Miało to zainspirować młode kobiety do wzięcia spraw kariery w swoje ręce.

Tak powstało Kod With Klossy, które jest organizacją charytatywną, tworzy letnie obozy z kodowania dla młodych dziewcząt, przyznaje stypendia oraz tworzy społeczność kobiet w technologii. KWK bardzo szybko się rozwija. Świadczy o tym fakt, iż w ciągu trzech lat z 3 obozów organizowane jest 15 i to aż w dziesięciu miastach.

>>> Czytaj również: Odwiedziliśmy biura 4F w Krakowie i Warszawie

Niedawno Kloss otworzyła swoje pierwsze biuro w Nowym Jorku, urządzając je przy pomocy projektantki Tiny Rich. Karlie powiedziała “Architectural Digest”, że dużym źródłem inspiracji dla niej był Pinterest i bardzo by chciała, aby biuro było spokojnym i przyjemnym miejscem dla niej i jej zespołu.

Karlie Kloss chciała, aby jej pierwsze biuro było bardziej tętniącym życiem domem niż biurem. Czy jej się to udało? Zobaczcie sami.

Źródło: architecturaldigest.com
Źródło: architecturaldigest.com
Źródło: architecturaldigest.com
Źródło: architecturaldigest.com
Źródło: architecturaldigest.com
Źródło: businessinsider.com