Mężczyzna na pierwszym planie, czyli trendy wiosna-lato 2019

11826
męski trendy 2019
Photo by Heng Films on Unsplash

Męskie trendy nieczęsto trafiają na pierwsze strony gazet. Być może debiut Kim Jonesa w Dior Homme czy pokaz mody couture Maison Margiela miały między innymi wpływ na to, że sezon wiosna-lato 2019 będzie ożywczą ekspresją atrakcyjnych pomysłów, a zarazem momentem większego zainteresowania mediów modą męską?

W porządku, zdajemy sobie sprawę, że jesień 2018 jeszcze dobrze się nie zaczęła, a my już zerkamy za kolejny zakręt, aby zobaczyć jakie trendy czekają na naszej drodze w 2019 roku. Przez ponad miesiąc pokazów w Londynie, Milanie czy Paryżu, mogliśmy wsłuchiwać się w utwory, które niegdyś słyszeliśmy. Mówimy tutaj m.in. o remaku skromnej koszuli Hanes (Virgil Abloh na Louis Vuitton) czy powracającego niczym boomerang wpływu streetwearu, który może być minimalistyczny jak u Valentino bądź kultowy jak u Undercover. Ale czy możemy powiedzieć, że ubrania są takie same jak w poprzednich sezonach? Nie do końca.

W czasach, gdy męskość jest nieustannie kwestionowana, projektanci odzieży męskiej walczyli, aby dać swoim klientom coś co będzie zarówno progresywne jak i ewokacyjne. Louis Vuitton pokazał sweter, który przedstawiał bohaterów powieści „Czarnoksiężnik z Krainy Oz” na drodze wyściełanej żółtą kostką brukową. Taka właśnie będzie odzież męska w przyszłym sezonie. Nieco podobna do krainy Oz. Dziwna, cudowna i czasami lekko oderwana od rzeczywistości. Podróż żółtą ścieżką obejmować będzie wizyty u dżinsowych mężczyzn Ricka Owensa czy eleganckich, a zarazem niespotykanych sylwetek marki Dior Homme oraz Ermenegildo Zegna.

>>>Przeczytaj również: RAPORT: Jakie trendy będą królować w sezonie wiosna-lato 2019?

Pamiętając o tym, że teatralność zostanie stłumiona, gdy ubrania dostaną się do sprzedaży detalicznej, projektanci oferują nowe pomysły na to, co mężczyźni będą nosić w przyszłym roku. Oto męskie trendy na wiosnę-lato 2019.

Niekwestionowany lider – dżins

Obecność dżinsu na pokazach oraz fakt, że projektanci chętnie włączali ten materiał do swoich linii nie było zaskoczeniem. W przyszłym roku będziemy mieć okazję podziwiać m.in. sprany dżins. Być może jest to ponowne przebudzenie lat 80-tych? Jakkolwiek nie potraktować tego zjawiska jedno jest pewne, trend ten przenosi nas do czasów naszego życia, które większość z nas stłumiła.

Na denim postawiły takie marki jak Off-White, Y/Project czy Alyx. Dzięki Facetasm, Maison Mihara czy Rickowi Owensowi mogliśmy poczuć artystyczne wibracje związane z dżinsem. Faworytem mężczyzn może okazać się jednak wersja z prostą nogawką jak u Versace, Lemaire czy Balmain. To właśnie ta druga opcja będzie świecić triumfy w sezonie wiosna-lato 2019.

męskie trendytrendy 2019
Balmain, Ermenegildo Zegna, Off-White; Żródło: vogue.com, wwd.com
męskie trendy
Versace, Valentino, Wooyoungmi; Żródło: vogue.com

Czytaj dalej…