Stylowa alternatywa – pierścionek z perłą

129
Fot. mat. prasowe
Fot. mat. prasowe

Pierścionek z perłą to elegancki i szykowny prezent, który spodoba się każdej miłośniczce ponadczasowej elegancji. Często doceniane pod postacią klasycznego naszyjnika, są też ciekawą alternatywą dla brylantów czy cyrkonii, które zazwyczaj ozdabiają pierścionki. Czy warto zdecydować się właśnie na taką biżuterię ?

Perły-najlepszy przyjaciel kobiety

Nie bez powodu mówi się, że perły to najlepszy przyjaciel kobiety. To właśnie one potrafią wydobyć głęboko skrywany blask i wdzięk swojej właścicielki. Coco Chanel często powtarzała, że “kobieta potrzebuje niezliczonych sznurów pereł”. Powstają one w płaszczu muszli danego mięczaka, który w ten sposób reaguje na podrażnienie wywołane ciałem obcym. Te pożądane kamienie można spotkać w wielu ciekawych kształtach, jednak najbardziej pożądanym są te o klasycznej, kulistej formie. To właśnie one są synonimem luksusu i prawdziwej elegancji. Kolor decyduje także o wyjątkowości perły, a można je spotkać w biało-różowym, żółtym lub nawet zielonkawym wybarwieniu. Wszystkie te detale zależne są od gatunku małży i sposobu ich hodowli.

Najbardziej cenione, są tak zwane “perły prawdziwe”, które powstały bez jakiegokolwiek udziału człowieka. Cały proces rozwoju kamienia może potrwać lata, dlatego są one tak uznaną ozdobą. Perły potocznie nazywane są łzami aniołów i nacechowane głęboką symboliką, dlatego wiele osób przypisuje im magiczne właściwości. Kojarzą się z lojalnością, honorem czy czystością, co za tym idzie pierścionek z perłą jest upominkiem, który niesie ze sobą szczególny przekaz.

Pierścionek na wyjątkowe okazje

Perły odniosły sukces już w latach 20-stych i stały się ponadczasowym synonimem luksusu. Ostatnio perłowe dodatki ponownie wróciły do łask i zaczęły pojawiać się na modowych wybiegach. Taki złoty pierścionek z perłą to ciekawa alternatywa dla pierścionka zaręczynowego dla osób, które nie boją się przesądów. Oświadczyny są ważnym momentem w życiu każdej kobiety, dlatego dobranie odpowiedniej biżuterii powinno być kluczowe dla przyszłego małżonka. Panowie często decydują się na diament, który wydaje się kamieniem stosowny do takiej podniosłej okazji. Jednak coraz większą popularnością cieszą się te, które ozdobione są perłą. Dobrany odpowiednio do stylu wybranki przyciągnie niejedno spojrzenie, które na długo zatrzyma się na jej dłoni.

Co więcej, taki pierścionek może przyjąć wiele ciekawych i dizajnerskich form, które wyróżniają go spośród innych propozycji. To dobre rozwiązanie dla oryginalnych osób, które cenią sobie nietuzinkowe upominki od serca. Pierścionek z perłą to synonim romantyzmu, a zarazem perfekcji. Wiele ciekawych jego wzorów można znaleźć u krakowskiego jubilera Siudka, które swoim wyglądem nierzadko nawiązują do pożądanego stylu vintage. Więcej na siudek.com.pl. Taki pierścionek przypadnie do gustu kobiecie, która ceni sobie wyjątkowe błyskotki. Mimo, że perły powszechnie kojarzone są z elegancją, to będą pasować również do każdej casualowej stylizacji.

Jak zadbać o taką biżuterię?

Perła to stosunkowo delikatny kamień, który należy chronić przede wszystkim przed wilgocią i wyjątkowo wysokimi temperaturami. Warto trzymać je z dala od spoconej skóry czy różnego rodzaju kosmetyków. Dla ich bezpieczeństwa warto przechowywać je osobno. Perły nie są wieczne tak jak diamenty, ale ich średnia długość przydatności to ponad 100, a nawet 150 lat. Dlatego bez obaw, pierścionek z perłą na pewno posłuży także następnemu pokoleniu.

Artykuł przygotowany we współpracy z klientem