noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Allegro z historycznym rekordem przed świętami

Spektakularny rekord polskiej platformy e-commerce. Świąteczne zakupy wygenerowały najwięcej zamówień w ciągu 25 lat!

REKLAMA
REKLAMA
noSlotData

Intensywne przygotowania do świąt skłoniły do sięgnięcia po szybkie i wygodne zakupy online. Allegro, polska gigant e-commerce, zanotowała historyczny rekord sprzedaży w w grudniu. Historyczny najwyższy wynik zamówień w ciągu niemal 25-lat historii działalności platformy odnotowano 18 grudnia 2023.

Przeczytaj również: 250 paczek … na sekundę. InPost bije historyczny rekord

Prezenty chętnie kupujemy w sieci

Poszukiwania świątecznych prezentów odbiły się na ostatnich wynikach giganta handlu online. Największym zainteresowaniem użytkowników Allegro cieszyła się w grudniu kategoria Dziecko. Tegorocznym hitem sprzedażowym okazały się klocki Lego. Dzięki specjalnym filtrom wyszukiwań, poszukujący idealnego zestawu prezentowego mogli wybrać ten odpowiadający potrzebom dziecka.  Na fali popularności kinowego przeboju „Barbie” chętnie zamawiano słynne lalki koncernu Mattel. Niemiejszą uwagą kupujących cieszyły się również interaktywne zabawki dla niemowląt.  Najchętniej wybieraną kategorią prezentową dla młodzieży i dorosłych była elektronika: użytkownicy Allegro sięgali po słuchawki, smartwatche, zestawy AGD, czy telewizory. Chętnie wybierali również upominki w postaci zestawów kosmetyków. 

Ruszyły wzmożone przygotowania do świąt

Grudniowe zakupy dla wielu użytkowników platformy wiązały się również z przygotowaniami do świąt w tym dekoracją domu. Najpopularniejszą kategorią w grudniu okazały się ozdoby świąteczne, w tym dekoracje choinkowe czy lampki do przystrojenia wnętrza i ogrodu. W koszykach zakupowych lądowały również produkty niezbędne do przygotowania kolacji wigilijnej, jak zastawa stołowa, przybory kuchenne, czy świeczki. Chcąc ominąć długie kolejki w sklepach spożywczych i hipermarketach, internauci coraz częściej sięgali również po produkty spożywcze jak kawa, herbata czy przyprawy. Popularnością cieszyła się też chemia, niezbędna do ostatnich świątecznych porządków. W przygotowaniach do nadchodzących świąt, klientom Allegro pomagała aplikacja mobilna, gdzie mogli odnaleźć kalendarz adwentowy i asortyment świąteczny w atrakcyjnych cenach. 

Przeczytaj również: Wynagrodzenia rosną. Co to oznacza dla gospodarki?

Allegro z gwarancją dostawy przed świętami

Aby sprostać potrzebom klientów poszukującym prezentów na ostatnią chwilę, Allegro zapowiada, że 22 grudnia na platformie pojawi się kilkadziesiąt milionów ofert ze specjalnym oznaczeniem „dostawa w sobotę”. Tym samym platforma deklaruje dostarczenie świątecznych prezentów jeszcze przed przypadającą na niedzielę Wigilią Bożego Narodzenia. 

Jak podkreślają eksperci Allegro, możliwość dostawy w tak szybkim czasie to efekt współpracy prężnie działającej logistyki oraz wykorzystania algorytmów AI. Działania sztucznej inteligencji biorą pod uwagę szereg zmiennych, w tym obliczany przez AI czas, w jakim sprzedający nada przesyłkę oraz dystans dzielący sklep od klienta. Wykorzystuje przy tym historyczne dane wskazujące na wcześniejsze realizacje dostaw przez sprzedawców. To sprawdzony model analityczny, dzięki któremu rok temu 99,8% zamówień zostało zgodnie z przewidywaniem dostarczonych przed świętami – podkreśla Allegro.pl 

Zdjęcie główne: Pexels

Przeczytaj również: Święta 2023: Piękne upominki od polskich marek

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES