Sneakersy, które pomogą Ci złapać Pokemony

426
Źródło: Vixole

Szał na Pokemon GO trwa w najlepsze – przyciągnął już ponad 15 milionów użytkowników. Dlatego powstaje coraz więcej projektów pomagających graczom zdobywanie kolejnych leveli w grze. Jednymi z takich właśnie pomysłów są sneakersy Vixol Matrix.

Vixol Matrix to start-up z siedzibą w Nowym Yorku, który chce zrewolucjonizować rynek sneakersów. Według firmy Vixol Matrix to pierwsze na świecie e-sneakersy, które można konfigurować. Posiadają wbudowany wyświetlacz Led oraz czujniki, które reagują na ruch i dźwięk oraz mogą być zaprogramowane tak, aby wyświetlacz pokazywał specyficzny obraz lub print.

Sneakersy zostały zaprojektowane w taki sposób, aby mogły współpracować w różnymi aplikacjami. W tym momencie co prawda “rozmawiają” jedynie z aplikacją Pokemon GO, ale to tylko kwestia czasu, kiedy świat usłyszy o kolejnych rozwiązaniach. Czujniki umieszczone w butach łączą się z aplikacją Pokemon GO i po synchronizacji systemów wibrują, informując użytkownika o tym, jeśli pojawi się w pobliżu Pokemon. Co więcej aplikacja współpracuje z mapami, które mogą doprowadzić gracza do lokalizacji, gdzie znajduje się Pokemon.

Jeśli jesteście zainteresowani kupnem Vixol Matrix to niestety nie będzie to możliwe, bo buty to projekt, który jest w fazie konceptu. Możecie wspomóc pomysł na Kickstarterze. Przewidywana cena to 200 dolarów.
Tymczasem zobaczcie buty w akcji:

Aż chce się powiedzieć: czego to ludzie nie wymyślą!

Autor: Conrad Sak, autor bloga Rebel in Suit