Sieć GO Sport Polska wystawiona na sprzedaż. Wiemy, kto może ją przejąć

W marcu 2022 roku GO Sport Polska zostało wystawione na sprzedaż. Nagła decyzja właściciela, singapurskiej spółki Sportsmaster Operations, została podjęta na skutek bojkotu firmy, której właścicielami są osoby pochodzenia rosyjskiego. Wniosek w sprawie przejęcia GO Sport Polska właśnie trafił do UOKiK. Kto go zgłosił?

Sportmaster Operations, właściciel GO Sport Polska, to singapurska spółka, której właścicielami są Rosjanie – bracia Nikołaj i Władimir Fartuszniakowie oraz Dmitrij Dojczen. Po wybuchu wojny w Ukrainie ten fakt sprawił, że umowę współpracy GO Sport Polska wypowiedział m.in. InPost. W oświadczeniu z marca zarząd GO Sport Polska ogłosił, że poszukiwany jest kupiec i prowadzone są wstępne rozmowy z potencjalnym nabywcą sieci. We wtorek wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w sprawie przejęcia kontroli nad GO Sport Polska złożyła sieć sklepów odzieżowych Sportsdirect.com Poland. 

Dlaczego GO Sport Polska został wystawiony na sprzedaż?

Chęć sprzedaży sieci GO Sport Polska jest efektem bojkotu firmy w związku z tym, że jej właścicielami są Rosjanie. Firma odniosła się do swojego stanowiska za pośrednictwem mediów społecznościowych.

„GO Sport Polska do 2019 roku była własnością francuską, a następnie została kupiona przez singapurską spółkę Sportmaster Operations Ltd., której właścicielami są osoby pochodzenia rosyjskiego. […] W Polsce firma wciąż znajduje się w fazie rozwoju i od momentu zakupu przechodzi proces zmian oraz restrukturyzacji, które mają przekształcić ją w biznes przynoszący zyski. Rozumiemy i niezwykle silnie odczuwamy strach i wielką tragedię Narodu Ukraińskiego. Bezzwłocznie podjęliśmy działania pomocowe – przekazaliśmy już towary o wartości ponad miliona złotych – karimaty, koce, śpiwory, kurtki – wszystko czego potrzebują ludzie przekraczający naszą wschodnią granicę. Cały czas szukamy innych sposobów pomocy.  […] Po konsultacji właściciele spółki podjęli decyzję o wystawieniu GO Sport na sprzedaż. Obecnie poszukujemy kupca, ale prowadzimy już wstępne rozmowy. O dalszym rozwoju sytuacji będziemy informować na bieżąco”

– podało w oświadczeniu GO Sport Polska.

Sports Direct chce przejąć GO Sport

Sports Direct należy do Frasers Group, która zarządza markowymi sklepami z produktami sportowymi, lifestylowymi i fitnessowymi w ponad 20 krajach. W Polsce posiada 12 stacjonarnych sklepów detalicznych, zlokalizowanych w 10 miastach. Według najnowszych informacji, prawdopodobnie niedługo rozszerzy swoje portfolio o sieć sklepów GO Sport.

>>> Przeczytaj również: Właściciel marki Inglot utracił kontrolę nad firmą w Rosji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.