Sir Ralph Lauren? Projektant uhonorowany prestiżowym brytyjskim odznaczeniem

343
ralph lauren
źródło: wwd.com

Ralph Lauren został uhonorowany Orderem Imperium Brytyjskiego. To pierwszy amerykański projektant, który dostąpił zaszczytu odznaczenia przez samą królową Wielkiej Brytanii. 

Prestiżowy Order Imperium Brytyjskiego przyznawany jest przez królową Elżbietę II dwa razy do roku: z okazji jej urodzin oraz Nowego Roku. Oryginalnie Order (The Most Excellent Order of the British Empire) został ustanowiony przez Jerzego V w 1917 roku, a widniejące na nim motto to „Za Boga i Imperium”. Odznaczenie przyznawane jest osobom zasłużonym Wielkiej Brytanii, którzy są aktywni w najróżniejszych obszarach życia publicznego.

>>> Zobacz również: Jak Ralph Lauren zbudował swoje modowe imperium?

źródło: ralphlauren.fr

Do osób uhonorowanych należą zarówno wybitni politycy, jak również muzycy, sportowcy czy aktorzy, którzy reprezentują Wielką Brytanię na świecie. Dotychczasowymi laureatami tego prestiżowego wyróżnienia były między innymi takie osobowości jak największe brytyjskie gwiazdy:  David i Victoria Beckhamowie, Adele, Ewan McGregor, Pierce Brosman, Ed Sheeran czy Annie Lennox.

Wśród zasłużonych Amerykanów, wymienić można takie nazwiska jak m.in. Steven Spielberg, Ronald Regan oraz Bill Gates. Do prestiżowego grona dołączył w tym roku projektant Ralph Lauren.

Jak donosi portal WWD, w modzie, biznesie i filantropii Lauren odegrał kluczową rolę w nawiązywaniu transatlantyckich powiązań kulturowych i gospodarczych. Projektant został uznany awangardą światowego przemysłu modowego i amerykańskiego stylu przez blisko pół wieku.

2018 to wyjątkowy rok dla Ralpha Laurena. Oprócz prestiżowego tytułu, projektant obchodził w tym roku 50. rocznicę pracy w modzie. By świętować ten jubileusz, w nowojorskim Central Parku zorganizowano wyjątkowy pokaz mody. W wydarzeniu, na którym zgromadziły się najbardziej cenione osobistości świata mody i showbiznesu,  zaprezentowano wszystkie linie dla kobiet, kolekcje męską oraz dziecięcą. Na wybiegu połączono aktualne propozycje oraz projekty z ubiegłych dekad. Z okazji 50 lat pracy, Lauren został uhonorowany wieloma odznaczeniami, w tym symbolicznym kluczem do bram Nowego Jorku.

>>> Zobacz również: Polka projektująca dla Ralpha Laurena, Ann Taylor czy Donny Karan. Wywiad z Mariolą Przetakiewicz