Radosław Majdan oskarżony przez Chanel? Chodzi o rzekomy plagiat perfum

724
źródło: youtube.com

Radosław Majdan w poważnych tarapatach. Piłkarz został oskarżony przez francuski dom mody o plagiat ich flagowych perfum „Chanel No.5”. 

Radosław Majdan jest współzałożycielem i jednocześnie prezesem firmy Vabun, zajmującej się produkcją perfum. W czerwcu 2018 roku marka zadebiutowała na giełdzie. Firma otrzymała nawet dotację z Polskiej Agencji Rozwoju przemysłu na wejście na zagraniczne rynki. Teraz nad marką byłego reprezentanta Polski zebrały się ciemne chmury.

Chodzi tu o jedne z wypuszczonych przez firmę perfum, a dokładniej „Vabun for Lady No.5”. W związku z ich produkcją firma otrzymała pismo od przedstawicieli domu mody Chanel z żądaniem zaprzestania ich sprzedaży.

Według francuskiego domu mody istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że używanie Spornego Oznaczenia No.5 doprowadzi do konfuzji. Wywoła wśród klientów przekonanie, że produkty spółki Vabun pod Spornym Oznaczeniem No.5 są produktami marki Chanel lub w jakiś sposób powiązane z Chanel, w związku z czym druga strona oczekue m.in. zaprzestania sprzedaży produktów zawierających Sporne Oznaczenie No.5.

Jak czytamy w oficjalnym oświadczeniu spółki, zarząd deklaruje że projektując i zlecając do produkcji ww. produkt nigdy nie miał na celu powielanie obecnych na rynku produktów i marek. Co istotne, i co wskazywać może na poparcie tego faktu, perfumy Vabun for Lady No.5 posiadają zupełnie inny znak towarowy, inny wygląd flakonika, inną nasadkę, inną barwę perfum oraz inną woń zapachu. Opakowanie oraz oznaczenia i opis produktu wykonane są innym kolorem na odmiennym tle oraz inną czcionką zarówno na opakowaniu, jak i na flakonie. Także samo Sporne Oznaczenie No.5 zapisane jest odmiennym stylem w stosunku do produktu firmy Chanel, a pełna nazwa znaku towarowego to „for Lady No.5”.

Spółka zdecydowała się również na analizę prawną oraz zaznaczyła, że jest skłonna do polubownego rozwiązania sprawy poprzez wycofanie perfum ze sprzedaży. Nie wyklucza również rebrandingu w związku z innymi produktami posiadanymi w swojej ofercie.

>>> Zobacz również: Influencer pozwany za niewywiązanie się ze swoich obowiązków? Czeka go duża kara

źródło: vabun.pl