Przepiękne okrycia wierzchnie w kolekcji Łukasza Jemioła na jesień-zima 2017/2018

W minionym tygodniu mieliśmy okazję gościć na pokazie nowej kolekcji Łukasza Jemioła na jesień-zimę 2017/2018. Inspirowana dalekimi, orientalnymi podróżami, pełna tygrysów i motywów innych drapieżnych zwierząt. 

Łukasz Jemioł, tworząc najnowszą kolekcję, ewidentnie inspirował się swoją orientalną, azjatycką podróżą z programem Azja Express. Nie tyle widoki, co dzikie zwierzęta wydają się mieć największy wpływ na jego projekty. Projektant przygotował kolekcję pełną motywów drapieżnych kotów: cętkami pokrył szale, sukienki oraz rajstopy. Nawet trudny materiał jakim jest aksamit został zestawiony z motywem cętek. Na jego flagowych bomberkach pojawiły się wyhaftowane tygrysy. Niektóre ubrania zostały potraktowane dosłownie – marynarki wyglądały jakby padły ofiarą dzikich kotów.

Jeśli zaś chodzi o tkaniny, które okiełznał Łukasz Jemioł, to zdecydowanie przodował tu sztruks. Pojawiły się też elementy przezroczystości oraz tiulu, z których słynie projektantka domu mody Dior, Maria Grazia Chiuri.

Kolorystyka kolekcji opiewała wokół odcieni różu, granatu, złota oraz oliwkowej zieleni. Nie mogło zabraknąć również elementu prawdziwie intensywnego koloru – to właśnie karminowa suknia z głębokim wycięciem była jedną z najbardziej wyrazistych sylwetek.

Za stylizacje odpowiedzialna była Agnieszka Ścibior, która mistrzowsko wyeksponowała prawdziwe perełki kolekcji: miękkie, wełniane płaszcze; duże, szorstkie swetry oraz szlafrokowate trencze. Pokaz wyreżyserowała Kasia Sokołowska. Zdjęcia wykonał Flip Okopny.

 Łukasz Jemioł jesień-zima 2017/2018, Fot. Filip Okopny
Łukasz Jemioł jesień-zima 2017/2018, Fot. Filip Okopny

OGLĄDAJ DALEJ…

Newsletter

FASHION BIZNES