REKLAMA

Streetwear u Chanel? Pharrell tworzy kolekcję dla francuskiego domu mody

REKLAMA

Streetwearowo-hiphopowa osobistość i ikona francuskiej elegancji tworzą wspólną kolekcję. Brzmi absurdalnie? A może intrygująco? Amerykański muzyk Pharrell Williams właśnie pochwalił się pierwszymi efektami kolaboracji z domem mody Chanel.

Nie wszyscy wiedzą, że Pharrell Williams to nie tylko muzyk i producent. Mimo, że media już od dłuższego czasu chwalą jego stylizacje za smak i oryginalność, to nie wszyscy wiedzą, że Pharrell jest założycielem 2 brandów modowych: odzieżowego Billionnaire Boys Club i obuwniczego Ice Cream. Marki utrzymane w duchu hiphopowego streetwearu współpracowały już z takimi gigantami jak Adidas, Adidas Originals, czy Timberland. Jednak prawdziwa bomba dopiero nadchodzi: Pharrell stworzył kolekcję kapsułową dla Chanel. I chociaż ma już on na koncie współpracę z Karlem Lagerfeldem, to dla francuskiej ikony kolekcja Williamsa to pewnego rodzaju rewolucja.

źródło: hypebeast.com

Pharrell był już ambasadorem torebki Gabrielle, przechadzał się po wybiegu oraz wystąpił w filmie Reincarnation wyreżyserowanym przez Lagerfelda. Bardzo szerokim echem odbiły się też stylizacje, w których wielokrotnie wykorzystywał sznur pereł Chanel. Potrafił założyć je zarówno do garnituru, jak i do prostego t-shirtu. Jednym z jego najbardziej ikonicznych looków było jednak zestawienie ich z charakterystycznym tweedowym “chanelowym” żakietem pochodzącym z… damskiej kolekcji marki. Pharrell bowiem jest znany ze swoich eksperymentów z elementami kobiecej garderoby. Wiadomo już też, że to właśnie jego kolekcja będzie pierwszą uniseksową linią w historii Chanel. W piątek muzyk opublikował na Instagramie 15-sekundowy filmik będący oficjalną zapowiedzią jego współpracy z domem mody. Wideo utrzymane jest w bardzo artystycznym, ale nieco mrocznym klimacie. Widzimy modeli ubranych w kolorowe stroje i autora ze świecącą kulą w ustach. W tle słyszymy nie tylko muzykę, ale też samą Coco Chanel opowiadającą o elegancji. Całość intryguje i pozostawia widza w pewnej konsternacji, ale tak właśnie powinien działać teaser: sprawiać, że czeka się na więcej.

https://www.instagram.com/p/BvZXoK3hhwC/

W poniedziałek został opublikowany także filmik z serii “behind the scenes” uchylający rąbka tajemnicy w jaki sposób będzie wyglądała i jak powstawała linia “Pharrell Chanel”. Wiemy, że jedną z inspiracji był film “Akira” i japońskie gangi motocyklowe, a sama kolekcja jest fuzją streetwearu i artystycznej mody uniseksowej.

Światowa premiera “Pharrell Chanel” jest zapowiedziana na 4 kwietnia. Nie możemy się już doczekać.

Tekst: Sylwia Nowińska

>>> Przeczytaj również: Jeans przeżywa renesans, a Levi’s wraca na giełdę.

REKLAMA

Newsletter

FASHION BIZNES