Targi Zero Waste pierwszy raz w Polsce. Wydarzenie nie tylko dla lohasów!

90
eko healthy zdrowie dieta

Jakie plany na dwudziestego piątego listopada? Już w sobotę odbędą się pierwsze w Polsce Targi Zero Waste – Sposób na oszczędny i ekologiczny styl życia.

Ograniczając produkcję odpadów, szanujemy zasoby naturalne. Zmniejszając ich wykorzystanie, chronimy rzeki i morza przed zanieczyszczeniem, a także zaczynamy żyć bliżej natury, lepiej rozumiejąc rządzące nią zasady. Dla osób, które już wdrażają zasady zero waste, targi będą inspiracją i motywacją do dalszych kroków, aby żyć ekologicznie, a tym samym oszczędnie – pisze na swojej stronie UlicaEkologiczna.pl.

Podczas wydarzenia obejrzeć będzie można stoiska z przedmiotami pozwalającymi wdrażać w życie ideę zero waste, jak np. torby i opakowania alternatywne dla jednorazowych plastikowych przedmiotów codziennego użytku, domowe kompostowniki, akcesoria dla rodziców małych dzieci i inne ekologiczne rozwiązania. W ramach targów, poza stoiskami, odbywać się będą także wykłady i warsztaty dla dorosłych i dzieci na temat bezodpadowego, oszczędnego oraz ekologicznego stylu życia.

Wydarzenie odbędzie się w  godz. 11-18 w Warszawie. Więcej informacji na Targi-ZeroWaste.pl Warto tam być!

Autor: Joanna Porayska