noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Współzałożyciel marki y/project Gilles Elalouf i dyrektor kreatywny, Glenn Martens.

Nie żyje współzałożyciel popularnej marki odzieżowej. Miał 58 lat

REKLAMA
noSlotData

Współzałożyciel Y/Project, Gilles Elalouf, zmarł po długiej chorobie w wieku 58 lat. Tę smutną informację przekazał na Instagramie dyrektor kreatywny marki, Glenn Martens. 

Gilles Elalouf zmarł w niedzielę 9 czerwca w Fontenay-sous-Bois pod Paryżem. Elalouf założył markę Y/Project w 2010 roku wraz ze zmarłym Yohanem Serfaty i piastował stanowisko prezesa zarządu. Glenn Martens objął stanowisko dyrektora kreatywnego Y/Project w 2013 roku.

Dziękuję Gillesowi za zaufanie. Za wspólne tworzenie magii. Przez 10 lat najlepszej przygody. Będzie nam Ciebie brakować na zawsze. Kocham Cię” – napisał Martens o śmierci Elaloufa na Instagramie marki.

Przeczytaj również: Produkował odzież patriotyczną. Od rządu PiS zgarnął ponad pół miliarda złotych

Kim był Gilles Elalouf, współtwórca Y/Project?

Elalouf zakończył karierę w Boston Consulting Group, zanim w 1999 roku dołączył do Publicis Groupe, gdzie pracował przez 10 lat. Oprócz stworzenia Y/Project z siedzibą w Paryżu, przedsiębiorca założył w 2010 roku firmę Second Stage Pharma.

Od momentu powstania marki ponad dziesięć lat temu, Y/Project stał się znany ze swoich koncepcyjnych detali o nietypowych proporcjach i dowcipnego podejścia do odniesień historycznych. W 2016 roku marka znalazła się na krótkiej liście projektantów do nagrody LVMH, a w 2017 roku zdobyła nagrodę Andam Grand Prize. W 2019 roku marka została zaproszona jako gościnny projektant odzieży męskiej do Pitti Immagine Uomo, aby zaprezentować swoją kolekcję odzieży męskiej AW19.

Zdjęcie główne: Instagram

Przeczytaj również: Właściciel polskiej marki odzieżowej zwalnia. W ostatnich dniach pracę straciło 130 osób

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES