MuslimGirl nie przyjęła nagrody od Revlon przez Gal Gadot. Na czym polega problem?

528

Amani Al-Khatahtbeh jest pisarką i aktywistką. Prowadzi też poczytną stronę internetową. Stara się kwestionować i walczyć z utartymi schematami, a także stereotypami dotyczącymi Muzułmanek. Jak sama twierdzi, chce pokazać różnorodność i dążyć do równości.

Amani na Instagramie jest znana jako MuslimGirl, a jej posty obserwuje 70 tysięcy osób. Strona, którą prowadzi kierowana jest do kobiet, porusza takie tematy jak treningi, lifestyle, ale także odnosi się do sfery duchowej czy polityki.

Kosmetyczna marka Revlon dostrzegła zaangażowanie Al-Khatahtbeh i postanowiła nagrodzić ją A Coming of Age the Changemaker Award za bezwzględne poparcie muzułmańskich kobiet. Niejedna osoba z pewnością marzy o takim wyróżnieniu, jednak MuslimGirl zrezygnowała z przyjęcia nagrody, podając na swoim instagramowym koncie powód. Jak donosi, wszystko przez ambasadorkę Revlona – aktorkę Gal Gadot, odtwórczynię roli Wonder Woman.

Gadot popiera działania Sił Obrony Izraela w Palestynie. Jak przyznała Amani: Jej poparcie działań Sił Obronnych Izraela w Palestynie jest sprzeczne z wartościami MuslimGirl.com. Nie mogę z czystym sumieniem przyjąć tej nagrody od marki i świętować z ambasadorką po tym, jak IDF uwięziło w zeszłym miesiącu 16-letnią dziewczynę Ahed Tamimi, aktywistkę, która obecnie nadal jest więziona. Tłumaczyła Al-Khatahtbeh.

Amani opublikowała również list do Gadot na swojej stronie internetowej. Zaprasza ją do dyskusji i przedstawia swoje stanowisko. Całość znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj również: ANALIZA: Celebrytka reklamująca produkt już nie wystarczy. Gwiazdy, które kreowały rynek kosmetyczny w 2017 roku

PODZIEL SIĘ