noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Zarzuty wobec fotografa Kim Kardashian i Ariany Grande. Żądał nagich zdjęć modelek

REKLAMA
noSlotData

Akcja #MeToo nieco przycichła, ale nadal słyszy się o przypadkach skandalicznego zachowania wobec kobiet. Tym razem internauci nie zostawiają suchej nitki na Marcusie Hyde, fotografie znanym ze współprac z największymi gwiazdami oraz Timurze Emeku, który ma na koncie sesje dla Victoria’s Secret.

Marcus Hyde to jedna z najjaśniej świecących gwiazd fotografii. Na liście sportretowanych przez niego osób znajdują się takie nazwiska jak Ariana Grande, Kim Kardashian, Kanye West, czy Donald Glover. Charakterystyczny styl jego zdjęć spowodował, że znani i bogaci chętnie stawali przed jego obiektywem. Czyżby dobra passa właśnie dobiegła końca? Sieć obiegła informacja, że fotograf żąda od modelek nagich zdjęć w ramach “castingu”.

Sprawę nagłośniło popularne na Instagramie konto Diet Prada, z którym wcześniej skontaktowała się amerykańska studentka designu, Sunnaya. Dziewczyna odpowiedziała na ogłoszenie, które Hyde zamieścił na InstaStory. Fotograf poszukiwał modelki chętnej na sesję zdjęciową. Gdy Sunnaya poprosiła o szczegóły, okazało się, że warunkiem darmowej sesji jest… wcześniejsze wysłanie swoich nagich zdjęć! W innym wypadku sesja kosztowałaby 2 tysiące dolarów. Gdy niedoszła modelka spytała, dlaczego Hyde potrzebuje jej aktów, odpowiedział, że potrzebuje on sprawdzić, czy dziewczyna “jest warta” jego pracy.

https://www.instagram.com/p/B0OVdQHnfBu/

Screeny skandalicznej rozmowy niedoszłej modelki i Hyde’a opublikowało na swoim koncie Diet Prada, które może pochwalić się 1.4 mln obserwujących. Na reakcję internautów nie trzeba było zatem długo czekać. Sprawa dotarła również do Ariany Grande i Kim Kardashian, które postanowiły skomentować zajście. Ariana wyczuliła fanki na to, że nie muszą godzić się na podobne propozycje, a Kim wyraziła swoje zbulwersowanie zachowaniem fotografa. Hyde nie skomentował sprawy. Zmienił za to ustawienia swojego konta na prywatne.

To nie koniec afery. W tym wypadku rozpętała się prawdziwa burza. Dosłownie kilka godzin po opublikowaniu rozmów Hyde’a i Sunnayi do Diet Prada zgłosiła się kolejna dziewczyna. Tym razem światło dzienne ujrzały niemoralne propozycje Timura Emeka, nowojorskiego fotografa, który współpracował między innymi z Victoria’s Secret. Pisał on do potencjalnych modelek, że normalnie wykonuje on jedynie sesje odpłatne, chyba, że sesja odbyłaby się na “jego warunkach”. Miał on również oferować pomoc w karierze w zamian za “trochę zabawy”. Podobnie jak Hyde, Emek milczy.

https://www.instagram.com/p/B0RaP2pHxzK/

Molestowanie i agresja wobec kobiet to niewątpliwie ogromny problem. Social media i popularność insta-modelingu niestety tylko go pogarszają. Mimo wszystko cieszy nas fakt, że ludzie nie pozostają obojętni w tej kwestii i potrafią stanąć w obronie ofiar. Czy to koniec kariery Hyde’a i Emeka?

Zobacz również: Molestowanie w LVMH? Prawniczka koncernu oskarża jednego z przełożonych

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES