TREND REPORT: Stroje kąpielowe na sezon wiosna-lato 2020

1258

Lato w pełni, a to oznacza, że sezon na bikini trwa. Dlatego przenosimy się do gorącego Miami, gdzie w lipcu zjeżdżają się nie tylko spragnieni słońca turyści, ale także wiele osobistości z branży mody. Wszystko za sprawą Miami Swim Week, który w tym roku odbył się z niebywałym rozmachem. Jakie trendy w strojach kąpielowych pokazali projektanci?

Celebracja różnorodności

Sports Illustrated Swimsuit podczas Miami Swim Week przeprowadziło prawdziwą rewolucję. Zapomnijcie o seksbombach w bikini niczym z serialu „Słoneczny Patrol”. Na wybiegu podziwialiśmy różnorodność i prawdziwe kobiety z realnego świata. Modelki różniły się rozmiarami, pochodzeniem, wyznaniem, kolorem skóry czy wiekiem. Zachwyciła nas 55-letnia modelka Kathy Jacobs, modelka plus size Ashley Alexiss czy Djanel Carter, która wjechała na wybieg na wózku inwalidzkim.

Udowodniono też, że strój kąpielowy nie musi odsłaniać ciała. Modelka muzułmańskiego wyznania zaprezentowała podczas pokazu tzw. burkini. Show odbyło się pod hasłem „nie zmieniaj siebie, zmień zasady gry”. Te definitywnie zostały zmienione podczas Miami Swim Week. Pochwalamy taką rewolucję!

 Wysoki stan

Projektanci oszaleli na punkcie wysokiego stanu strojów kąpielowych, zarówno bikini, jak i jednoczęściowych kostiumów. Trend rodem z lat 80-tych powraca, a na wybiegu podczas Miami Swim Week promowały go marki takie jak Revival czy SageSwim. Niektóre projekty mocno przewyższyły standardowe kroje majtek strojów kąpielowych i poza wybiegiem zobaczymy je na plaży tylko u odważnych.

Szczytny cel

Już dziewiąty rok z rzędu Style Saves, organizacja non-profit z Miami, organizuje charytatywny pokaz mody podczas Swim Weeku. Bilety na show zostały wyprzedane, a zebrane fundusze przeznaczone zostaną na szkolne zakupy dla dzieci z ubogich rodzin. Na wybiegu mogliśmy podziwiać cztery marki Kai Lani, Maheli Heli, Macaed, oraz Abruzzo Swim. Część strojów kąpielowych zaprezentowały urocze małe modelki, które skradły serca publiczności i były miłą odmianą od typowych wybiegowych topmodelek.

Z długim rękawem

Kto powiedział, że długi rękaw zarezerwowany jest tylko na zimę? Oprócz tego, że jest gorącym trendem wśród mody plażowej, dodatkowo chroni przed słońcem. Rozwiązanie idealne? Według marek Acacia, Nookie Beach i Devon Windsor zdecydowie tak. W ofercie sklepów każdy znajdzie coś dla siebie, od bikini po kostiumy jednoczęściowe, oczywiście z długim rękawem.

Na jedno ramię

Jak ożywić klasyczny strój kąpielowy? Odjąć mu jedno ramiączko. Stroje kąpielowe na jedno ramię królowały na wybiegu u takich marek jak Nookie Beach, Chloe Rose czy na pokazie charytatywnym Style Saves. Trzeba przyznać, że w takim wydaniu można stylowo podbijać każdą plażę.

Zwierzęcy print

Nie wychodzi z mody już od kilku sezonów. Zwierzęcy print jest wszędzie – na butach, torebkach, sukienkach, paskach, a także na strojach kąpielowych. Na Miami Swim Week królował szczególnie tygrys i leopard. Marki takie jak Vitamin A, Monday Swimwear czy Kai Lani nawet podwajały printy, łącząc te na strojach kąpielowych z tymi na akcesoriach. Moda na print sprawia, że na plaży możemy poczuć się, jak na prawdziwym safari.

Ekologiczne plażowanie

Temat ekologii w modzie pojawił się także na Miami Swim Week. Aby rozbudzić dyskusję na temat zrównoważonej mody wśród marek strojów kąpielowych, The UpCycle Project stworzyło konkurs dla młodych projektantów z całego kraju. Studenci projektowania z uniwersytetów FIT, Parsons czy Miami Institute, mieli niesamowitą okazję stworzyć mini kolekcję strojów kąpielowych z materiałów z recyklingu, przyjaznych dla środowiska. Popieramy takie inicjatywny, gdzie moda łączy się z ochroną naszej planety!

Przeczytaj również: TREND REPORT: Wiosna/lato 2020 w męskiej szafie