noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Nowa inicjatywa Kanye Westa. Rusza program dotacji dla młodych projektantów

REKLAMA
noSlotData

Kanye West: raper, producent, kreator mody. Teraz mentor, promotor i sponsor początkujących projektantów. Gwiazdor razem ze swoją marką Yeezy przygotował specjalny grant dla młodych zdolnych świata mody.

Kanyego Westa można uwielbiać albo nienawidzić, ale trzeba przyznać, że metka Yeezy to już ikona. Co ciekawe, marka dała szanse na rozwinięcie skrzydeł już przynajmniej kilku świetnie rokującym designerom. Dzięki współpracy z Kanye usłyszeliśmy o Virgilu Ablohu i Matthew Williamsie. Teraz czas na kolejnych. West wyszedł niedawno z inicjatywą specjalnego grantu, który będzie przyznawany najbardziej obiecującym projektantom. W pakiecie: wsparcie finansowe i mentoring.

Pierwszą”stypendystką” Kanye jest absolwentka Parsons, Maisie Schloss, która pracuje dla damskiego działu Yeezy od 2015 roku. Pieniądze z grantu bardzo pomogły w rozpromowaniu jej autorskiej marki, Maisie Wilen. Już niedługo, bo za kilka dni w Los Angeles będzie miała premierę jej debiutancka kolekcja. Potem Schloss zaprezentuje się w Paryżu.

“Yeezy to bardzo kreatywne środowisko, które dało mi szansę rozwoju. Kanye zaoferował mi ogromne wsparcie i otworzył mi drzwi na wiele nowych możliwości” – napisała Schloss w mailu dla Vogue’a. Jesteśmy zatem ciekawi, kto następny otrzyma dotację. Czy Kanye oszlifuje nowe diamenty?

https://www.instagram.com/p/ByHuNtliXzP/

Zobacz również: Czy moda pogubiła się w dążeniu do różnorodności? Virgil Abloh w ogniu krytyki

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES