REKLAMA
Model i Modelka w nowej kolekcji Medicine inspirowanej sztuką Jerzego Nowosielskiego.

Sztuka wychodzi poza ramy płótna. Medicine prezentuje kolekcję inspirowaną twórczością Jerzego Nowosielskiego!

REKLAMA

Medicine, znana marka odzieżowa, zaprasza do odkrywania niezwykłej kolekcji ubrań i akcesoriów inspirowanych świecką twórczością Jerzego Nowosielskiego, jednego z najwybitniejszych polskich artystów XX wieku.

Materiał sponsorowany

Kolekcja Medicine to prawdziwa gratka dla miłośników sztuki i mody. Powstała z pasji do twórczości Nowosielskiego i kreatywności projektantów Medicine, którzy przenieśli dzieła artysty z płótna na tkaninę. Ubrania i akcesoria tętnią bogactwem kolorów, geometrią i głębią emocji charakterystyczną dla prac Nowosielskiego.

Jerzy Nowosielski (1923-2011) był jednym z najważniejszych polskich artystów XX wieku. Znany przede wszystkim z malarstwa ikonowego, tworzył również obrazy abstrakcyjne, w których dominowały geometryczne kształty i intensywne kolory. Nowosielski czerpał z osiągnięć sztuki awangardowej i tradycji malarstwa bizantyńskiego. Do stworzenia nowej kolekcji, maka Medicine sięgnęła po świecki dorobek krakowskiego twórcy.

Modele w ubraniach marki Medicine na tle obrazu Jerzego Nowosielskiego w Muzeum Narodowym w Krakowie
Medicine prezentuje kolekcję inspirowaną twórczością Jerzego Nowosielskiego

Nowosielski w twojej szafie

Nowatorskie podejście Medicine do mody rzuca nowe światło na sztukę artysty, pozwalając odczytywać ją na nowo w kontekście współczesnych trendów. Każdy element kolekcji opowiada własną historię, zapraszając do refleksji i odkrywania sztuki Nowosielskiego w nieoczywisty sposób. „Propozycje od Medicine oferują odbiorcom artystyczne przeżycia na co dzień, pokazując, że sztuka nigdy nie wychodzi z mody i coraz bardziej staje się jej integralną częścią” – podkreśla Dyrektorka Marketingu, Karolina Tomczyk.

Sesja zdjęciowa kolekcji Medicine odbyła się w Muzeum Narodowym w Krakowie, w czasie wystawy poświęconej twórczości artysty. To wyjątkowe miejsce idealnie oddało klimat kolekcji i podkreśliło związek ubrań z dziełami Nowosielskiego.

Odkryj sztukę na nowo z Medicine

Ta kolekcja to prawdziwa uczta dla miłośników sztuki i niebanalnego stylu. Medicine oferuje szeroki wybór ubrań dla kobiet i mężczyzn: t-shirty, koszule, sukienki, bluzy, kurtki i wiele innych. Intensywne barwy i geometryczne wzory idealnie sprawdzą się na wiosnę, dodając stylizacjom artystycznego akcentu.

Kolekcja Medicine idealnie wpisuje się w klimat wiosny. Intensywne kolory i geometryczne wzory doskonale komponują się z rozkwitającą przyrodą. Dodaj otoczeniu szczypty wielkiego malarstwa i wyraź siebie w niebanalny sposób!

Przeczytaj również: Medicine świętuje 100. rocznicę urodzin Wisławy Szymborskiej. To niezwykłe połączenie mody i sztuki

REKLAMA

Newsletter

FASHION BIZNES