noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Scotch & Soda sklepy

Marka Scotch & Soda w upadłości. Sieć odzieżowa szuka też kupca na 200 sklepów poza Holandią

REKLAMA
REKLAMA
noSlotData

Scotch & Soda złożyło wniosek o upadłość. Jej właściciel, fundusz Sun Capital, podaje jako powód poważne problemy finansowe.

Problemy finansowe Scotch & Soda

Znany fundusz inwestycyjny Sun Capital kupił markę w 2011 roku i postawił na ekspansję międzynarodową. Teraz przyznaje, że ma poważne problemy finansowe i nie jest w stanie przetrwać po dwóch globalnych kryzysach – pandemii i inflacji. Ograniczenia marki w czasie Covidu były na tyle poważne, że w zeszłym roku Sun Capital musiał wspomóc sieć 55 mln EUR, aby utrzymać ją na powierzchni, jak podaje gazeta “FD”.

Upadłość holenderskiej marki

Scotch & Soda na całym świecie ma ponad 200 sklepów. Zdecydowana większość z nich nie jest bezpośrednio zagrożona bankructwem. Mimo wszystko inwestor poszukuje również kupca dla wszystkich niebankrutujących sklepów, ponieważ „sklepy zagraniczne potrzebują holenderskiego oddziału, aby móc prawidłowo działać”.

W Polsce odzież Scotch & Soda można kupić za pośrednictwem e-sklepu sieci oraz platform marketplace. Markę założono w 1980 roku w Amsterdamie. Najpierw oferowała tylko męską odzież. Jej przejęcie przez fundusz inwestycyjny Sun Capital otworzyło drzwi do globalnej ekspansji.

Przeczytaj też: Polski ecommerce z problemami

Zdjęcie główne: Instagram

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Tagi
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES