Jak żyć pełnią życia? 5 kluczowych zasad według Oprah Winfrey

433
źródło: variety.com

Mentorka, wyrocznia, inspiracja Ameryki – tak najczęściej określana jest Oprah Winfrey, prezenterka i producentka telewizyjna. Od lat królowa amerykańskich mediów przemierza jednak wystawioną na widok publiczny, drogę do lepszego życia – nieustanna walka z kontrolą wagi, która zmieszana była z depresją i problemami z tarczycą, walką o siebie i lepsze życie.

Ciężko jest pozostać smutnym, jeśli koncentrujesz się na tym co masz, a nie na tym czego nie posiadasz – przyznała kiedyś dziennikarka. „Vogue” przytacza 5 kluczowych zasad, które pomagają jej żyć pełnią życia.

Równowaga to klucz do sukcesu

Mogę jeść wszystko co chcę, jednak nie jem tego w tej chwili – wyznała podczas szczerego wywiadu. To cała filozofia życia: możesz mieć wszystko, jednak nie możesz mieć wszystkiego w tym samym czasie. 

Stwórz własne standardy urody

Czasy, kiedy chciałam schudnąć na tyle, by wpasować się w cokolwiek innego niż moje własne życie i ciało, minęły bezpowrotnie – przyznała po utracie wagi dzięki programowi Weight Watchers, którego jest rzeczniczką i inwestorem.

Zawsze rezerwuj czas dla siebie

Przynajmniej raz dziennie zapewniam sobie chwilę spokoju i wytchnienia. 20 minut rano i 20 minut wieczorem – wyznała na swojej stronie internetowej w poście poświęconym transcendentalnej medytacji.

Bądź wdzięczna od momentu przebudzenia

Nigdy nie nastawiam budzika, zwyczajnie w nie nie wierzę. On jest taki … budzący! Zamiast tego ustawiam w głowie pewną godzinę i zwykle budzę się tuż przed nią, pomiędzy 6:02 a 6:20, ponieważ moje psy przyzwyczaiły się już do porannego spaceru o tej porze. Moja pierwsza myśl po przebudzeniu? „Żyję! Dziękuję za to!”. 

Żyj teraźniejszością

Oddychaj. Odpuść. I przypomnij sobie, że trwająca właśnie chwila jest tą jedyną, którą znasz na pewno – wyznała, mówiąc o sekretach sukcesu i szczęścia.

>>> Zobacz również: #Career Monday: Jak zrealizować postanowienia noworoczne? Metoda 5 filarów

źródło: mobilesyrup.com