Gdzie powinnaś się zgłosić, jeśli marzysz o karierze w modelingu? 10 polskich agencji

2686
mat. GAGAMODELS

Jeśli uważasz, że masz szansę zrobić karierę jako modelka, czas zacząć myśleć o wyborze odpowiedniej dla siebie agencji. Od tej decyzji może zależeć twój przyszły sukces, ponieważ oprócz wyglądu i osobowości kandydatki, liczy się także profesjonalizm osób, które będą ją reprezentować. Podpowiadamy, gdzie warto wysłać zgłoszenie – modelki z tych agencji osiągnęły sukces!

>>>Przeczytaj również: Polskie modelki robią światową karierę. Te nazwiska powinieneś znać

D’VISION

Od 20 lat reprezentuje czołowe polskie modelki. Nikomu nie trzeba przedstawiać Anji Rubik, ikony branży docenionej przez Models.com. Do podopiecznych D’VISION należą także: Maja Salamon, Patrycja Gardygajło, Zuzanna Bijoch, Oliwia Lis, Kasia Jujeczka, Klementyna Dmowska i Maria Loks. Za założenie i prowadzenie agencji odpowiedzialna jest Lucyna Szymańska. Agencja angażuje do sesji Dariię Day (makijaż) i Pawła Solisa (włosy), których prace można podziwiać w zakładce “Talents” na stronie internetowej. D’VISION współpracuje na międzynarodowym rynku z najbardziej prestiżowymi agencjami, takimi jak Next, Women czy Elite.

Model Plus

Za istniejącą od 1955 roku agencją stoi Dariusz Kumosa. Może pochwalić się imponującą liczbą wypromowanych topmodelek – chociażby Magdaleną Frąckowiak (w 2010 zajmowała 13. miejsce na liście światowych modelek „Top 50 Models”) czy Małgorzatą Belą (20-letni staż w modelingu; zajmuje się także aktorstwem, a obecnie współpracuje z “Vogue Polska”). Poza tym robiące zawrotną karierę: Ola Rudnicka, Natalia Siódmiak, Magdalena Jasek, Daga Ziober, Anna Maria Olbrycht, Asia Piwka, Bree Naumowicz, Ola Kowal, Cleo Ćwiek czy Ewa Władymiruk.

AS Management

Lata profesjonalnej pracy ekipy – na czele z właścicielem Arturem Siwcem – przekłada się na sukcesy wielu modelek i modeli w Polsce i za granicą. Jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy agencji jest Julia Banaś, wyróżniona tytułem Modelki Roku 2016 Elle, która mimo młodego wieku pracowała dla największych marek i magazynów. Wśród podopiecznych AS Management uwagę zwracają również Olga Nowotarska i Martina Lew. Na wybiegach podczas tygodni mody i w kampaniach regularnie pojawia się męska reprezentacja agencji, między innymi Dominik Sadoch, Maks Behr czy Paweł Binczak.

Avant Models

Jedna z najstarszych agencji w Polsce, którą reprezentuje Gosia Leitner. W gronie jej podopiecznych znajdują się takie nazwiska jak Kasia Struss, Anna Jagodzińska, Sandra Kubicka czy Zosia Nowak. Leitner jest także menedżerką Joanny Krupy. Avant Models to oficjalny partner popularnego programu telewizyjnego Top Model, dzięki któremu odkryto Karolinę Pisarek. W 2015 roku otwarta została szkoła modelek AVANT SCHOOL, która przygotowuje początkujące modelki do pracy, oferując pomoc z zakresu chodzenia po wybiegu, pozowania, dbania o sylwetkę oraz technik autoprezentacji.

GAGAMODELS

Dzięki niej w branży zaistniały takie modelki jak: Monika Jac Jagaciak, Ala Sekuła, Hania Komasińska, Julie Borawska, Paula Bułczyńska, Sara Roxy Kiścińska, Zofia Wróbel, Maria Konieczna. Agencja współpracuje ze wszystkimi topowymi agencjami: Img, Next, Elite i Women. Wielokrotnie słyszałam od zachodnich agencji, że nie ma takiego drugiego partnera w Europie Wschodniej, jak ja i że wszystkie regionalne agencje-matki powinny się ode mnie uczyć – powiedziała Katarzyna Sawicka, założycielka GAGAMODELS, w wywiadzie z Fashion Biznes.

Specto Models

Funkcjonuje na rynku od 2012 roku za sprawą Tadeusza Matuli. Niedługi, w porównaniu do innych polskich agencji, staż nie przeszkadza agencji w promowaniu pożądanych w Polsce i na świecie modelek, między innymi: Krysi Ziółek, Pameli Nowak czy Moniki Partyki.

Rebel Models

Agencja założona w 2004 roku przez Monikę Smolicz, która również ma za sobą epizod z modelingiem. Słynie z modelek o niezwykłych osobowościach – Marta Dyks oprócz imponującej kariery w branży, znana jest z aktywnej działalności społecznej; Izabella Scorupco z powodzeniem zajmuje się także aktorstwem. Wśród innych znanych w Rebel nazwisk można wymienić: Natalię Weiss, Olę Pochoreck i Julitę Formellę.

Uncover Models

Powstało w 2007 z inicjatywy Agnieszki Gałeckiej i Gosi Rusinkiewicz. Pod jej skrzydłami rozwijają się Yo Kłosowska czy Michelle Gutknecht, która została wyróżniona przez “Elle” tytułem Modelki Roku 2017, a rok temu udzieliła Fashion Biznes wywiadu, w którym przyznała: Do agencji przekonał nas bardzo rodzinny, kameralny klimat i to, że dziewczyny dbają o swoje modelki. Bardzo pomogły mi organizowane w agencji zajęcia z chodzenia. Jako 14-latka nie wiedziałam kompletnie jak chodzić na wysokich obcasach. Poza tym dziewczyny przygotowują nas do wyjazdów i tego, jak powinnyśmy się zachowywać, jak zorganizować się na miejscu. Agencja daje bardzo dużo wskazówek, jest w stałym kontakcie o każdej porze dnia i nocy, troszczy się i załatwia sprawy od ręki.

Neva Models

Istnieje od 2013 dzięki Iwonie Kubiczak i Mateuszowi Rogenbukowi. Agencja odkryła takie modelki jak: Kasia Oskard, Weronika Gorczyca, Natalia Uliasz czy debiutującą Kasię Gałąskę, których kariery rozwijają się intensywnie zarówno na rynku polskim, jak i międzynarodowym.

Mango Models

Utworzona przez Monikę Sowińską w 2000 roku. Specjalizuje się w międzynarodowym pośrednictwie pracy z najlepszymi agencjami w 45 krajach. Podopieczni Mango pracują dla największych marek w świecie mody takich jak: Gucci, Prada, Dior, YSL czy Chanel, a ich zdjęcia publikowane są w najbardziej prestiżowych magazynach takich jak: “Vogue”, “ELLE”, “Harper’s Bazaar” i “L’Officiel”. W ostatnich latach agencja wypromowała wiele znanych nazwisk: Anetę Pająk, Paulę Gałecką, Elizę Ryszewską, Mag Cysewską, Dominikę Kokoszkę.

PODZIEL SIĘ