Zmarł Hubert de Givenchy

528
Źródło: christies.com

W wieku 91 lat, w sobotę, odszedł legendarny projektant mody – Hubert de Givenchy. Był niezwykłym twórcą, kostiumografem, a także kolekcjonerem sztuki. Przyjaźnił się z Audrey Hepburn i stworzył dla niej kultowe projekty, w których gwiazda zagrała w Śniadaniu u Tiffany’ego czy Funny Face.

Świat mody stracił kolejną legendę. Hubert James Marcel Taffin de Givenchy, francuski arystokrata, który założył dom mody Givenchy w 1952 roku zmarł w sobotę w wieku 91 lat. O śmierci poinformowała jego rodzina agencję AFP.

>>> Przeczytaj również: Givenchy debiutuje z kolekcją dziecięcą

Był przyjacielem Audrey Hepburn, którą uważał za muzę. To także ona zainspirowała go do stworzenia pierwszego zapachu sygnowanego jego nazwiskiem – L’Interdit. Twórca zaskakiwał i zachwycał branżę mody i swoje klientki przez ponad pięćdziesiąt lat. Znany był z wyrafinowanych projektów, o których marzyło niejedne pokolenie kobiet. Jego sukniami zachwycały się między innymi: Bunny Mellon, Jacqueline Kennedy Onassis, Babe Paley, Gloria Guinness, Jane Fonda, Sao Schlumberger, Deeda Blair.

PODZIEL SIĘ