noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
W ostatnich tygodniach nasiliły się podejrzenia dotyczące rzekomego uchylania się od płacenia podatków przez koncern LVMH. Jak ustaliły miejscowe media, francuskie organy podjęły już decyzje dotyczącą podjęcia kroków prawnych przeciwko koncernowi.

Czy francuskie organy podatkowe podejmą kroki prawne przeciwko LVMH? Znamy odpowiedź

REKLAMA
REKLAMA
noSlotData

W ostatnich tygodniach nasiliły się podejrzenia dotyczące rzekomych nieprawidłowości w regulowaniu podatków przez koncern LVMH. Jak ustaliły miejscowe media, francuskie organy podjęły już decyzje dotyczącą podjęcia kroków prawnych przeciwko koncernowi.

Przeczytaj również: Największy na świecie producent diamentów objęty unijnymi sankcjami

Koncern LVMH jest niewinny?

W lutym 2023 roku francuski Sąd Kasacyjny uchylił orzeczenie poprzedniej instancji, które unieważniło przeszukanie siedziby LVMH przez organy podatkowe w 2019 roku. Nakazał on również zwrot zajętych dokumentów i skierował strony z powrotem do Sądu Apelacyjnego w Paryżu. Francuskie media informują jednak, że Direction Générale des Finances Publiques (DGFiP) postanowiła zamknąć sprawę.

Pytanie brzmiało, czy przeprowadzić kolejne przeszukanie po orzeczeniu Sądu Kasacyjnego? Wydało się to trochę bezcelowe. Cztery lata później… Dodatkowo tego typu procedura jest interesująca tylko wtedy, gdy występuje efekt zaskoczenia – powiedziała w rozmowie z Fashion Network osoba zaznajomiona ze sprawą, która związana jest z francuską DGFiP.

Przeczytaj również: Jedna z najpopularniejszych polskich marek odzieżowych trafi w ręce spółki Greenpoint

Szczegóły podjętych działań prawnych

Jeszcze przed pandemią organy podatkowe chciały przyjrzeć się roli belgijskiej spółki LVMH Finance Belgique SA (LFB), centrum kasowego, które zostało repatriowane do Francji. W 2020 roku Sąd Apelacyjny unieważnił jednak przeszukanie jej siedziby i nakazał zwrot zatrzymanych dokumentów. Tym samym nie zezwalając DNEF na zatrzymanie kopii. Decyzja Sądu Apelacyjnego była wykonalna, więc dokumenty zwrócono LVMH.

W międzyczasie, bez związku z tą sprawą, w 2022 r. LVMH zawarło “partnerstwo podatkowe” z organami podatkowymi, którego celem było nawiązanie dialogu między stronami, “aby spróbować wyjaśnić z wyprzedzeniem wszelkie kwestie, które mogą wydawać się problematyczne“. – To pokazało gotowość koncernu do zwiększenia przejrzystości działań, które mogą być tematem rozmów w kontekście przyszłych transakcji – nieoficjalnie skomentowała informatorka.

Przeczytaj również: Najbogatsi i najprzystojniejsi kawalerowie z rodzin królewskich

Zdjęcie główne: Unsplash

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES