Fashion Designer Awards – zgłoś się do 23 marca!

102

Jeszcze tylko do 23 marca można zgłaszać się do 11. edycji najważniejszego konkursu dla młodych projektantów Fashion Designer Awards. FDA z odświeżonym logotypem wchodzi w nową dekadę i zaprasza uczestników do stworzenia kolekcji inspirowanej tematem „My City, My Energy”.

“Poszukując inspiracji do tematu 11. edycji będziemy chłonąć tożsamość miast, ich energię, oglądać murale, usiądziemy w kawiarni i godzinami będziemy przyglądać się ludziom, życiu ulicy, będziemy obserwować kolorowy tłum, modę uliczną, będziemy wsłuchiwać się w dźwięki miasta, jego niepowtarzalną muzykę, jego puls, będziemy szukać tego co w każdym mieście jest inne, jego koloryt i zapach, czegoś co wibruje w powietrzu tylko w tym jednym miejscu, dla nas najlepszym na świecie, nucąc z Czesławem Niemenem „Miasto moje a w nim: najpiękniejszy mój świat, najpiękniejsze dni „.

Fashion Designer Awards organizowany jest od 2008 roku, a jego inicjatorką i pomysłodawczynią jest Joanna Sokołowska-Pronobis. „W 11. edycji FDA młodych projektantów porwie energia miasta, jego dynamika i to co w mieście najlepsze – fajne życie”. Każdy ma takie swoje „city” miasto, które kocha całym sobą, które go inspiruje i w którym czuje się najlepiej, w tej edycji zadanie będzie myślę wyjątkowo łatwe po prostu trzeba wlać całą tą miłość do tego miasta, do jego energii i zaprojektować autorską kolekcję konkursową“ – mówi Joanna Sokołowska-Pronobis.

To jedyny tego typu projekt w Polsce, który łączy najlepsze nazwiska ekspertów i osobowości świata mody z młodymi talentami. Konkurs od 2008 r. promuje młodych projektantów i daje szansę zaistnieć w świecie mody. Fashion Designer Awards od pierwszej edycji gwarantuje swoim finalistom imponującą pulę nagród, wzbogacających portfolio, jak staże, stypendia, praktyki i wyjazdy na zagraniczne imprezy branżowe. W puli nagród 11. edycji są m.in. wyjazd na City Fashion Week Milano do Mediolanu z Partnerem głównym Batonikiem Duplo, wyjazd na targi Premier Vision do Paryża z Cisowianką Perlage oraz wyjazd na 3rd International Young Designers Contest w Kijowie, liczne publikacje w prasie i nagroda finansowa w wysokości 20 tys. złotych.

Do tego dla wybranych finalistów są: staż w dziale kostiumografii i charakteryzacji TVN, staż w pracowni MMC Studio, wyjazd na targi Tissue Premier do Lille we Francji z firmą Electrolux i staż w pracowni Paprocki&Brzozowski .

W 11 edycji nowe talenty będą odkrywać, najlepsze nazwiska ekspertów świata mody i showbiznesu: Dawid Woliński, Vasina, MMC – duet Rafał Michalak i Ilona Majer, Duet Paprocki&Brzozowski, Asia Typek, Marieta Żukowska, Agnieszka Więdłocha, Agnieszka Dygant, Macademian Girl, Joanna Horodyńska, Dorota Williams, Mikołaj Komar, Marzena Singh, Weronika Płocha, Ewa Podleśna-Ślusarczyk, Joanna Sokołowska-Pronobis.

W tym roku za wyjątkowymi kolażami nawiązującymi do hasła edycji „My City, My Energy stoi Agnieszka Stopyra / Mad Illustrators. Motywem przewodnim 11. edycji jest miasto – tętniące życiem i nasyconymi kolorami. „Kolaż, który stworzyłam dla Fashion Designer Awards to miasto prawdziwe, wielowymiarowe, pełne życia, sztuki i energii. Hasło tej edycji zainspirowało mnie do połączenia street artu i pop artu” – mówi Agnieszka Stopyra.

Do konkursu można się zgłaszać do 23 marca 2020.