Amazon okradziony na kwotę 1,2 mln USD przez klienta

440

Amazon okradziony? Para Erin i Leah Jeanette Finan z Muncie w stanie Indiana przyznała się do zarzutów oszustw pocztowych, a także prania brudnych pieniędzy po kradzieży 1,2 mln dolarów od serwisu.

Para stworzyła setki fałszywych tożsamości online i wykorzystywała je do zamawiania takich produktów jak Xbox One, kamery GoPro czy smartwatche Samsunga. Gdy otrzymali zamówione towary, skontaktowali się z obsługą Amazon w celu stwierdzenia, że ​​towary zostały uszkodzone, a w takich przypadkach Amazon zazwyczaj przysyła zamienniki bezpłatnie.

Para sprzedawała następnie przedmioty zastępcze osobom trzecim, którzy kolejno sprzedali je firmie z siedzibą w Nowym Jorku. US Postal Inspection Service, policja Stanu Indiana i Urząd Skarbowy musieli podjąć wspólne śledztwo, aby namierzyć parę.

>>> Czytaj również: Najcenniejsze marki 2017 roku – bezkonkurencyjny Apple na pierwszym miejscu

Według The Star Press, para zaakceptowała zarzuty. Otrzymali kary pieniężne w wysokości 500 000 dolarów, przy czym sam Amazon musi otrzymać 1,218,504 zwrotu.

Dla firmy o wartości ponad 500 miliardów dolarów, oszustwo zostałoby niemal niezauważone, jednak nagłośnienie sprawy ma na celu zniechęcić innych do wykorzystywania marki w ten sposób.

Autor: Kaśka Michalak