Phoebe Philo opuszcza Céline ze skutkiem natychmiastowym

1746
Źródło: Hypebeast

O tej rezygnacji mówiono od 2015 roku. Jak twierdzi portal „WWD”, dyrektor kreatywna domu mody Céline – Phoebe Philo opuszcza szeregi firmy. Konglomerat LVMH potwierdził  wiadomość w piątek rano.

Phoebe Philo odchodzi ze stanowiska ze skutkiem natychmiastowym. Jej ostatnią kolekcję zobaczymy już wiosną. O tym odejściu mówiono od dawna, ponoć Philo coraz trudniej znosi podróże między Anglią a Paryżem i tęskni za rodziną.

O Philo zaczęło się robić głośno od momentu kiedy w 1997 roku zaczęła pracować wraz z Stellą McCartney dla Chloé. Jej dobra passa trwała do 2006 roku. Wówczas postanowiła się wycofać i skupić na rodzinie. Już dwa lata później, w 2008 roku, przyjęła propozycję pracy dla Céline. Phoebe poświeciła wiele dla tego domu mody. Za jej kadencji wizerunek marki uległ całkowitej transformacji: z zagubionej i przestarzałej marki, Céline stała się jedną z największych i najlepiej postrzeganych domów mody XXI wieku. Choć Philo należy do dość skromnych i skrytych kobiet w biznesie, to jej minimalistyczna estetyka świetnie sprawdza się u nowoczesnych kobiet  dzisiejszych czasów. To właśnie pod jej okiem powstały takie ikony torebek jak: Trapeze, Box clutch, Cabas tote, czy Luggage.

Czy Philo obejmie stery nad innym domem mody? Mówi się o takich firmach jak Azzedine Alaïa oraz Cartier. Według portalu “The Fashion Law”, Philo najbliżej jest do marki Alaïa.

Autor: Urszula Wiszowata

PODZIEL SIĘ