REKLAMA
Od małych brandów po wielkie domu mody. Światowa scena fashion to miejsce ciągłych zmian personalnych. Oto przegląd najważniejszych przetasowań, które wstrząsnęły światem mody.

Rewolucje w świecie mody. Jakie zmiany personalne wstrząsnęły rynkiem fashion w ostatnich latach?

REKLAMA

Od małych brandów po wielkie domu mody. Światowa scena fashion to miejsce ciągłych zmian personalnych. Oto przegląd najważniejszych przetasowań, które wstrząsnęły światem mody.

Przeczytaj również: Giles Wilson nominowany CFO znanej brytyjskiej marki. Wiemy, kiedy obejmie stanowisko

Zmiany personalne w InterSport

Na koniec u/r z funkcji prezesa InterSportu odszedł Marek Kaczmarek, który został odwołany ze stanowiska zgodnie z decyzją Rady Nadzorczej spółki. Kaczmarek pełnił rolę prezesa InterSport Polska S.A. od marca 2021 roku. Decyzją Rady Nadzorczej, od dnia 22 grudnia 2023 roku został on odwołany ze stanowiska.

Nowym prezesem InterSportu zostanie Aivars Bunde, który ma blisko 25-letnie doświadczenie w branży artykułów sportowych. Obecnie zajmuje on stanowisko dyrektora handlowego w INTERSPORT Ukraina. Bunde, będący obywatelem Łotwy, specjalizuje się w sprzedaży detalicznej odzieży sportowej oraz dystrybucji produktów sportowych w krajach bałtyckich i na Ukrainie.

Zmiany personalne w domu mody DIOR

Od początku lutego 2023 roku Delphine Arnault została prezeską i dyrektor generalną Christian Dior Couture. Nowa CEO urodziła się 4 kwietnia 1975 roku. Rozpoczynając karierę, pracowała w międzynarodowej korporacji McKinsey, gdzie przez dwa lata pełniła funkcję konsultanta.

W 2000 roku przeniosła się pod skrzydła projektanta Johna Galliano, gdzie pomagała rozwijać markę zdobywając praktyczne doświadczenie w branży modowej. W 2001 roku dołączyła do Christian Dior Couture. Od 2008 do 2013 roku pełniła tam funkcję zastępy dyrektora zarządzającego. W 2013 roku została mianowana wiceprezeską wykonawczą w Louis Vuitton, odpowiedzialną za nadzorowanie całej działalności Louis Vuitton związanej z produktami.

Przeczytaj również: Fortuny rosną w siłę! Poznaj 100 najbogatszych Polaków [raport]

Zmiany personalne w domu mody Louis Vuitton

W lutym zeszłego roku Pietro Beccari objął funkcję prezesa i dyrektora generalnego Louis Vuitton. Jego kariera rozpoczęła się od studiów. Jest on absolwentem administracji biznesowej na Uniwersytecie w Parmie. Następnie Beccari zdobywał doświadczenie w marketingu w Benckiser we Włoszech oraz w Parmalat w USA. Był również dyrektorem generalnym w firmie Henkel w Niemczech, gdzie pełnił także funkcję wiceprezesa korporacyjnego ds. pielęgnacji włosów. W 2006 roku dołączył do LVMH jako wiceprezes wykonawczy ds. marketingu i komunikacji w Louis Vuitton. W 2012 roku został prezesem i dyrektorem generalnym Fendi. W 2018 roku objął stanowisko prezesa i dyrektora generalnego Christian Dior Couture.

Zmiany personalne w Chanel USA

Pod koniec września 2023 roku Joyce Green, dotychczasowa dyrektor generalna ds. regionu Stanów Zjednoczonych, została przeniesiona na obszar Francji. Utrzymała ona jednak poprzednie stanowisko i jednocześnie objęła funkcję dyrektor zarządzającej dla Chanel France. W tej roli zastąpiła Frédérica Bocquillona.

Zmiany personalne w Asics

Zgodnie z komunikatem przekazanym przez japońską markę, Mitsuyuki Tominagi pod koniec ubiegłego roku został mianowany prezesem oraz dyrektorem operacyjnym (COO). Nowe obowiązki rozpoczął on pełnić od pierwszego dnia 2024 roku. W ramach zmian personalnych ogłoszonych przez firmę Asics, uwzględniono również Motoi Oyamę. Obecna prezeska i dyrektorka została przekształcona w starszą doradczynię. Kolejną istotną zmianą w strukturze zarządzania było powierzenie Yasuhito Hirotze obowiązków prezesa i dyrektora reprezentacyjnego.

Zmiany personalne w domu mody Prada

Na początku września 2023 roku, po objęciu stanowiska dyrektora generalnego w renomowanym domu mody Prada, Andrea Guerra dokonał rewitalizacji kadry zarządzającej. Jego najnowszym posunięciem było zatrudnienie Rosy Santamarii Maurizio na stanowisko dyrektorki ds. personalnych.

Zmiany personalne w Calvin Klein 

W pierwszych dniach sierpnia 2023 roku Barbara Marek przejęła stanowisko koordynatorki ds. PR i marketingu w marce Calvin Klein. Jej zakres obowiązków obejmuje zarządzanie PR-em, koordynację projektów specjalnych oraz działania z influencerami w segmencie zegarków i biżuterii.

Zmiany personalne w Chloe

Chemena Kamali została nową dyrektorką kreatywną domu mody Chloe. Zastąpiła ona na tym stanowisku Gabrielę Hearst, która zrezygnowała z pozycji na początku 2023 roku.

Niemiecka projektantka urodzona w 1981 roku jest absolwentką Central Saint Martins w Londynie. Zyskała sławę już kilkanaście lat temu, pracując dla Chloe pod bacznym okiem Phoebe Philo. W 2013 roku, pod rządami Clare Waight Keller, ponownie dołączyła do zespołu jako dyrektorka ds. projektowania.

Zmiany personalne w Givenchy

Po trzyletniej kadencji amerykański projektant Matthew M. Williams podjął decyzję o rozstaniu z domem mody Givenchy. Ostatnia kolekcja, którą przygotował dla francuskiego domu mody, została dedykowana na sezon wiosna-lato 2024. Był on związany z francuskim domem mody od 2020 roku. Teraz amerykański projektant zamierza skoncentrować się na prowadzeniu własnej marki.

Zdjęcie główne: Pexels

REKLAMA

Newsletter

FASHION BIZNES