Zegarki prosto z natury

166
żródło: mat. promocyjne

Odkąd rynek akcesoriów i dodatków zalany jest toną przypadkowych, kiepskiej jakości produktów masowo sprowadzanych ze wschodu, coraz częściej mamy ochotę odnaleźć coś unikatowego. Często mówi się też, że z wiekiem coraz mocniej doceniamy precyzję, jakość wykonania czy wytrzymałość na lata. Większe znaczenie dla wielu z Nas zaczynają również przybierać materiały wykorzystywane do produkcji. Niestety, ostatnimi czasy połączenie precyzji, naturalnych składników i odpowiedzialnej produkcji bardzo często nie idą ze sobą w parze. Specjalnie dla Was postanowiliśmy podjąć wyzwanie i poszukać na rynku tej unikatowej mieszanki.

W naszych poszukiwaniach natrafiamy na markę Neat. Ot zegarki, można by początkowo pomyśleć, jednak po zagłębieniu się w filozofię marki i przyjrzeniu się jej produktom, wiemy, że to to czego szukamy.

Marka Neat powstała w 2017 roku z inicjatywy braci: Piotra Pociechy i Jacka Ciekota. Pomysł zrodził się z chęci stworzenia czegoś własnego – unikatowego. Twórców brandu zaczęły męczyć rzeczy produkowane na masową skalę, dlatego w swojej działalności postanowili postawić na rękodzieło i wykorzystanie naturalnych materiałów. Spójna koncepcja całości i dbałość o najmniejszy szczegół zaowocowały stworzeniem zegarków Neat. A te stanowią unikatowy dodatek, jaki z pewnością nie mógłby być efektem produkcji na masową skalę.

Najbardziej lubię to, że tworzymy coś wyjątkowego, co daje możliwość pokazania swojej kreatywności – wyznaje Jacek Ciekota, jeden z właścicieli Neat, pytany o to, co najbardziej lubi w swojej pracy.

zdjęcie: mat. promocyjne

Do produkcji zegarków Neat wykorzystywane są drewno, skóra, bawełna, kaszmir i len. Czy delikatna, wydawałoby się, konstrukcja zegarka będzie współgrać z naturalnymi materiałami jak skóra czy drewno? Spójrzcie tylko na propozycje Neat, a odsuniecie na bok wszelkie wątpliwości. Te schludne zegarki (ang. neat – schludny) zaspokoją gusta nawet najbardziej wybrednych klientów. Bogata kolorystyka tarcz i kopert to głównie zasługa rodzimych i egzotycznych gatunków drzew. Rodzaj i odcień paska również może zostać dopasowany wedle życzenia klienta. Co więcej, każdy z zegarków dodatkowo spersonalizować można przez dodanie osobistego graweru.

Całość dopełniają dopracowane dodatki, jak drewniane, wyściełane sizalem pudełko, czy wykonane z kartonu, mocowane naturalnym sznurkiem, metki. Warto podkreślić, że cały proces produkcji zegarków odbywa się w Polsce, a koperty i tarcze, tworzone z rodzimego drewna, wycinane na miejscu w częstochowskiej fabryce.

źródło: mat. promocyjne

Co gwarantuje jakość drewnianych elementów Neat? Tuż po wycięciu poddane zostają 20-sto dniowej impregnacji autorskimi mieszankami olejów i wosków, dzięki czemu drewno zachowa swój urok przez wiele lat.

Za produktami Neat stoi nie tylko unikatowość, doskonała jakość i personalizacja. Odnajdujemy tu również szczytny cel: za każdy sprzedany produkt, właściciele marki sadzą trzy drzewa! Nie ukrywajmy, że obecnie wszelkie działania na rzecz środowiska są na miarę złota, a Neat oprócz troski o dobro naszej planety, chce również umilić codzienne życie ludzi! Ta wizja totalnie do nas przemawia!

źródło: mat. promocyjne

Jeśli więc również cenicie sobie rękodzieło, w dodatkach szukacie osobistej personalizacji, a dobro naszej planety nie jest Wam obojętne, Neat to wybór niemal doskonały.

>>> Zobacz również: Birkenstock: odkrywamy tajemnice produkcji kultowego obuwia

źródło: mat. promocyjne