Sephora zamknie sklepy przez rasistowską wpadkę?

576
quadriga.fr

Sephora w środę zamknie wszystkie sklepy w Stanach Zjednoczonych! Tak to prawda, ale na szczęście tylko na jeden dzień. Powód jest jednak słuszny. Odbędą się ogólnokrajowe warsztaty przeciwdziałające rasizmowi. 

Burzę wokół Sephory rozpętała w kwietniu gwiazda R&B, SZA. Czarnoskóra piosenkarka podczas wizyty w jednej z kalifornijskich perfumerii padła ofiarą rasizmu. Jedna z pracownic po wejściu SZA do sklepu niezwłocznie wezwała ochronę, która miała upewnić się, że wokalistka niczego nie kradnie. Gwiazda opisała sytuację związaną z przykrym stereotypem na twitterze, a internauci stanęli za nią murem. Na Sephorę wylała się fala negatywnych komentarzy. Teraz marka próbuje interweniować. W środę zostaną zamknięte wszystkie sklepy na terenie USA, aby wszyscy pracownicy mogli skorzystać ze szkolenia z tematu różnorodności rasowej (z ang. diversity training). 

Przedstawiciele Sephory nie potwierdzili, że warsztaty zostały zorganizowane ze względu na kwietniowy incydent, ale internauci nie mają co do tego wątpliwości. Sytuacja przypomina tę z ubiegłego roku, kiedy zamknięto wszystkie amerykańskie kawiarnie Starbucks w celu przeprowadzenia podobnego szkolenia. Bardzo popieramy takie inicjatywy i zastanawiamy się, jak wyglądałoby antyrasistowskie warsztaty, gdyby zorganizowano je w Polsce. 

Zobacz również: Zara oskarżona o rasizm. Chodzi o piegi modelki