Wear&Share! ANSWEAR.com rusza z projektem zbiórki tekstyliów i pomaga powiększyć zasoby leśne w Polsce

250
Fot. materiały prasowe Answear

Sklep internetowy ANSWEAR.com jako pierwsza w Polsce firma z branży fashion, rusza z akcją odbioru używanej odzieży za pomocą kuriera. 

Wear & Share umożliwi każdej chętnej osobie oddanie niepotrzebnych ubrań i tekstyliów bez wychodzenia z domu. Działania obejmą całą Polskę, a każdy kilogram zebranej odzieży wesprze Fundację Aeris Futuro i jej projekt sadzenia drzew „ Czas na Las”.

Akcja dostępna w całej Polsce

Czy wiecie, że nawet 95% ubrań nadaje się do powtórnego użycia czy przetworzenia? ANSWEAR.com pragnie ułatwić ten proces i wspomóc ochronę środowiska – dzięki zorganizowanej w zeszłym roku akcji oddawania niepotrzebnej odzieży, w samym tylko Krakowie udało się zebrać i ponownie wykorzystać ponad tonę tekstyliów. W tym roku akcja Wear & Share obejmie całą Polskę, a wszystkie formalności związane z przekazaniem rzeczy będzie można załatwić w kilka chwil, za pośrednictwem intuicyjnej strony internetowej.

Zrób porządek w szafie, zamów kuriera i wyślij to, czego już nie nosisz

Idea Wear & Share jest bardzo prosta – wystarczy zebrać niepotrzebne ubrania i spakować je do specjalnego worka, który można zamówić na stronie akcji. Następnie będzie można dostarczyć je do wybranego punktu odbioru lub przekazać je kurierowi, który odbierze go od nas z domu czy pracy. Zarówno worek, jak i usługa kurierska jest darmowa. Zebrane materiały otrzymają nowe życie, a Każdy kilogram to wsparcie Fundacji Aeris Futuro i jej projektu „Czas na las”. 

Sadzimy drzewa

Twoja pomoc przyczyni się nie tylko do redukcji potencjalnych odpadów, ale również powiększy stan drzewostanu. Drzewa bowiem to jedna z najskuteczniejszych sposobów na ochronę przed zmianami klimatycznymi. – neutralizują zanieczyszczenia atmosferyczne wytwarzane przez człowieka i przyczyniają się do redukcji gazów cieplarnianych.

„Zdajemy sobie sprawę, że w branży modowej jest wiele do zrobienia w kwestiach ochrony środowiska. Chcemy wdrożyć politykę ekologiczną w Answear.com – Wear & Share jest jej pierwszym krokiem, a przed nami jeszcze wiele kolejnych”

powiedziała Anna Szwec, specjalista ds. marketingu w answear.com, odpowiedzialna za projekt. 

Wszyscy możemy pomóc

Projekt wsparli influencerzy: Paula Jagodzińska, Waniliowa Chmurka, Edyta Filipiak (Olivka Blog), Anna Haze i Aneta Klimczuk.

Akcja Answear jest skierowana do wszystkich osób, które uporządkować swoją szafę w słusznym celu. Przekazanie ubrań do powtórnego użycia, a tym samym przyczynienie się do zwiększenia liczby drzew, to krok w stronę promocji świadomości ekologicznej.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Answear.com dołącza do Sklepów Wolnych Od Futer