overlays: {bottom: true}

Answear.com dołącza do Sklepów Wolnych Od Futer

We wrześniu br. do programu Sklepy Wolne od Futer (ang. Fur Free Retailer), prowadzonego przez Stowarzyszenie Otwarte Klatki, dołączył popularny polski sklep internetowy Answear.com. Dołączenie do programu oznacza, że w asortymencie sklepu nie spotkamy już futer zwierzęcych.

Kolejne firmy odzieżowe rezygnują z futer naturalnych i przystępują do międzynarodowego programu Sklepy Wolne Od Futer, w Polsce prowadzonego przez Stowarzyszenie Otwarte Klatki. Celem programu jest zapewnienie konsumentom rzetelnych informacji nt. polityki sklepów w kwestii używania futer zwierzęcych, umożliwiając tym samym dokonywanie etycznych wyborów podczas zakupów. Program promuje tylko te marki, które oficjalnie zadeklarowały rezygnację z futer naturalnych w swoich kolekcjach.

Do Sklepów Wolnych Od Futer dołączyło już ponad 1000 marek z całego świata – teraz dołącza do nich także Answear.com. Jest to decyzja podyktowana troską o dobro zwierząt i środowiska. Każdego roku w Polsce zabija się kilka milionów zwierząt futerkowych – lisów, norek, jenotów – których futro wykorzystywane jest na potrzeby mody.

Staramy się, aby Answear.com był marką jak najbardziej przyjazną środowisku – komentuje Katarzyna Kaczmarczyk, Marketing Manager Answear.com.Wiemy, że kolejne, nawet niewielkie kroki w tym kierunku w dłuższym czasie przyniosą znaczącą zmianę. Oprócz wdrażania kolekcji produktów z materiałów eko–friendly, deklarujemy, że nie będziemy oferować odzieży wyprodukowanej z futra – chcielibyśmy, aby moda nie wiązała się z niepotrzebnym cierpieniem, zarówno z szacunku do zwierząt, jak i środowiska naturalnego – zaznacza. – Wdrożyliśmy też projekt Wear&Share, aby podążając za trendem re-use, jednocześnie umożliwić nadanie ubraniom drugiego życia, a ze środków zgromadzonych z akcji sadzić drzewa, tym samym poprawiając jakość powietrza.

Decyzja Answear.com o dołączeniu do Sklepów Wolnych Od Futer w zgodzie nie tylko z dążeniem do etycznej mody, lecz także z przekonaniami konsumentów. Według badań przeprowadzonych przez Biostat we wrześniu 2019 roku aż 73% Polek i Polaków uważa, że hodowanie i zabijanie zwierząt dla ich futer jest niedopuszczalne. Dostrzegają to także politycy – na początku września ogłoszony został projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, zawierający m.in. zapis o zakazie hodowli zwierząt na futro. 18 września projekt został przegłosowany przez Sejm i jest obecnie procedowany w Senacie.

Bardzo się cieszymy, że Answear.com dołączył do Sklepów Wolnych Od Futer – mówi Agnieszka Rolnik, koordynatorka programu. – Gratulujemy świetnej decyzji i mamy nadzieję, że będzie ona przykładem dla kolejnych firm odzieżowych – dodaje Rolnik.

>>> Przeczytaj również: Pantone wprowadza nowy kolor period. To sposób na przełamanie tabu kobiecości

Newsletter

FASHION BIZNES