noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Walne zebranie członków PRCH wybrało nowy zarząd i komisję rewizyjną. Prezes utrzymał stanowisko

REKLAMA
noSlotData

Walne Zebranie Członków Polskiej Rady Centrów Handlowych w dniu 5 czerwca 2024 r. udzieliło absolutorium ustępującemu zarządowi i dokonało wyboru nowego, który będzie pełnił swoją dwuletnią kadencję w latach 2024-2026. Podczas zebrania wybrano też skład Komisji Rewizyjnej. Na inauguracyjnym spotkaniu nowy zarząd wybrał Jana Dębskiego na prezesa, a Annę Malcharek i Piotra Staniszewskiego na wiceprezesów Polskiej Rady Centrów Handlowych.

Przeczytaj również: Przywrócenie możliwości handlu w niedziele? PRCH przytacza argumenty za

Nowy zarząd PRCH. Skład wybrany na dwuletnią kadencję

Podczas Walnego Zebrania członkowie PRCH podsumowali zakończoną kadencję ustępującego zarządu i omówili wyzwania przed jakimi stoi organizacja w przyszłości. Dokonano też wyboru władz stowarzyszenia.

W skład nowego Zarządu powołani zostali: Agata Brzezińska, Head of CEE Pradera Management Poland; Jan Dębski, Chairman of Business Development w Unibail-Rodamco-Westfield; Tomasz Górski, Retail Asset Manager w NEPI Rockcastle; Marcin Klammer, Dyrektor zarządzający PRCH; Małgorzata Komarczuk, Group Head of Marketing CEE w G City Europe; Justyna Kur, Vice-president and Head of Property and Rental Management w APSYS; Anna Malcharek, Dyrektor zarządzający Gemini Holding; Urszula Matej-Bil, Członek Zarządu EPP ds. komunikacji i marketingu; Piotr Staniszewski, radca prawny i partner w warszawskim Zespole Prawa Nieruchomości kancelarii Dentons; Jacek Wesołowski, Dyrektor zarządzający Trei Real Estate Poland i Aleksandra Zentile-Miller, architekt i urbanista w Consult AZM.

Bardzo się cieszę, że Polska Rada Centrów Handlowych ma jasną wizję rozwoju. Nowo wybrany zarząd uzyskał bardzo silny mandat od członków stowarzyszenia. W nowej kadencji, PRCH i całą branżę czeka szereg wyzwań związanych ze zmianami cywilizacyjnymi, postępem technologicznym, ESG czy stanowionym prawem. Dlatego wzmacniamy organizację. M.in. poprzez wybór nowego dyrektora zarządzającego – podsumował wybory Jan Dębski, prezes Zarządu Polskiej Rady Centrów Handlowych. – Walne Zebranie Członków zdecydowało, że nowy zarząd stanowią w większości osoby, które były jego członkami w poprzedniej kadencji. W imieniu własnym oraz koleżanek i kolegów dziękuję za zaufanie. Jednocześnie bardzo dziękuję Paulinie Kurdziel-Świeczka i Krzysztofowi Poznańskiemu za pracę w zarządzie poprzedniej kadencji. Ponadto witam dwóch nowych jego członków: Tomasza Górskiego i Marcina Klammera – dodał Dębski.

Przeczytaj również: Wittchen powołało nową Radę Nadzorczą

Nowe twarze w zarządzie PRCH. Tomasz Górski i Marcin Klammer

Tomasz Górski z polskim rynkiem retail związany od 2005 roku. Ponad 11 lat jako manager pracował w Cushman&Wakefield. Od 2016 r. związany jest z Nepi Rockcastle. Jako Asset Manager zarządza tam portfelem centrów handlowych wynoszącym blisko 200 tysięcy mkw. GLA.

Marcin Klammer zarządzał szeregiem firm w sektorze nieruchomościowym, konsultingowym i inżynieryjnym. Pełnił funkcje prezesa zarządu w HB Reavis, BNP Paribas Real Estate i Arcadis / EC Harris. Tam przez wiele lat współtworzył rynek deweloperski i konsultingowo-inżynieryjny w Polsce i w Europie. Od kwietnia 2024 r. jest dyrektorem zarządzającym Polskiej Rady Centrów Handlowych.

Komisja Rewizyjna PRCH na lata 2024-26

W trakcie Walnego Zebrania wybrano także Komisję Rewizyjną na lata 2024-2026. W jej skład ponownie wybrani zostali: Jakub Jonkisz z Westbroker, Anna Łoś z Vistra, Magdalena Łukaszewska z Pradera Management i Krzysztof Sakierski z Savills.

Niedziele handlowe 2024: zmiany

Zdjęcie główne: Pexels

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES