Prezes marki TOMS podejmuje walkę z legalnym dostępem do broni

67
źródło: toms.com

Prezes marki TOMS wygłosił emocjonalny apel w show Jimmiego Fallona. Dziennikarz był pierwszą osobą, która podpisała petycję do członków Kongresu w sprawie ograniczenia dostępu do broni palnej w USA.

TOMS to firma obuwnicza słynąca nie tylko z produktów, które oferuje, ale również wartości, jakie wnosi w świat mody. Marka walczy o poprawę życia najuboższych – przy zakupie jednej pary obuwia TOMS, sprawiamy że druga parę otrzyma osoba potrzebująca. Firma ma również na koncie wiele projektów, które łączą modę z akcjami charytatywnymi. Spośród nich wymienić można inicjatywę TOMS x CTAOP, mający na celu pomoc dzieciom w południowych regionach Afryki. Marka aktywnie zaangażowała się również w pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Nepalu w 2015 roku.

Teraz właściciel TOMS postanowił wprowadzić w życie kolejny projekt. Firma należąca do Blake’a Mycoskie przekazała kwotę 5 milionów dolarów w celu walki z przemocą przy użyciu broni palnej. Jak podkreślił prezes TOMS, darowizna firmy obuwniczej to dotychczas największy wkład korporacji w położenie kresu przemocy przy użyciu broni w historii Stanów Zjednoczonych.

Blake Mycoskie pojawił się w poniedziałkowym show Jimmiego Fallona, gdzie w wyjątkowo emocjonalny i personalny sposób wyjaśnił swoje postulaty odnośnie walki z dostępem do broni palnej w Stanach Zjednoczonych.

Przedsięwzięcie powstało niecałe dwa tygodnie po śmiertelnej masowej strzelaninie w barze w Thousand Oaks w stanie Kalifornia. Mycoskie wpadł na ten pomysł po otrzymaniu telefonu od swojej żony, która w momencie tragedii znajdowała się w ich domu mieszczącym się niedaleko. Powiedziała: „Dziś rano nie zostawię naszego syna w szkole i nie wiem czy kiedykolwiek jeszcze to zrobię. Nie jesteśmy bezpieczni. Ktoś musi coś z tym zrobić”. To był dla nas bardzo emocjonujący moment – wyznał szczerze Mycoskie.

Mycoskie i Fallon zademonstrowali narzędzie internetowe, które znajduje się na oficjalnej witrynie TOMS. Przy jego użyciu, w ciągu 30 sekund każdy może wysłać pocztówkę do swojego członka Kongresu, domagając się zaostrzenia praw w kwestii amerykańskiego systemu rejestracji broni. Chodzi tu dokładnie o tzw. universal background check czyli sposób prześwietlania i monitorowania właścicieli broni palnej. Według danych, ustawę tę popiera około 90% Amerykanów.

>>> Zobacz również: Kevin Murphy jako pierwsza marka stworzy opakowania z oceanicznych śmieci

źródło: toms.com