Plakaty i obrazy z typografią – dekoracyjny strzał w 10

80
design

Wybieranie dekoracji do mieszkania jest jednym z przyjemniejszych etapów jego urządzania. Już masz za sobą dobór mebli, ich rozmieszczanie w pomieszczeniach, planowanie. Teraz pozostaje już tylko nadać pomieszczeniu charakteru, postawić dekoratorską kropkę nad „i”. Istnieje wiele dodatków wystroju wnętrz, które pozwolą na osiągnięcie takiego efektu. Jednym z nich są plakaty ścienne i obrazy drukowane. Obie formy zdążyły już zapracować na swoją słuszną obecność w branży dekoratorskiej i miano jednych z najpopularniejszych dodatków wnętrzarskich.

Nie bez znaczenia jest ich uniwersalność – zarówno w kwestii dopasowania do różnych stylów aranżacji, jak i wyboru wzorów. Bez względu na to, jaki detal zamarzy się wam w mieszkaniu, macie ogromne szanse znaleźć go między dostępny i na rynku plakatami i drukowanymi obrazami.

Do wzorów zasługujących na szczególną uwagę na pewno zaliczyć trzeba typografię. Ten modny detal w ciągu ostatnich kilku sezonów wyjątkowo zyskał na popularności. Nic dziwnego – ogromny wybór czcionek, opcja ich łączenia zarówno z białym, jak i wzorzystym tłem, a także niesamowite możliwość personalizacji dodatków w tym wydaniu tworzą z nich ozdoby idealne.

Plakaty i obrazy ze wzorami typograficznymi posiadają wiele zalet. Dwie z nich – najważniejsze – decydują o ich sporym sukcesie.

Po pierwsze jest to ich uniwersalność. Dodatki w tym wydaniu pasują dosłownie do każdego wnętrza i stylu. Dają ogromną możliwość dopasowywania ich do wnętrz i aranżacji. Plakat albo klimatyczny obraz w tym wydaniu możecie powieści dosłownie wszędzie – od przedpokoju, w którym typograficzny motyw będzie witał wchodzących, po salon czy sypialnię, gdzie stanie się dekoracyjną kropką nad „i” i w wyjątkowo prosty sposób przekaże idące w tekście przesłanie.

Po drugie jest to możliwość personalizacji. Dodajmy – ogromna! Chodzi tu zarówno o sam tekst, który pojawi się na obrazie czy plakacie, jak i to, jak będzie wyglądał. Krój pisma może zostać idealnie dopasowany zarówno do przekazu, jaki niesie ze sobą tekst, a także do stylu wnętrza, które dekoracja będzie zdobić. Tak ogromna możliwość łączenia ze sobą różnych elementów pozwala na stworzenie nie tylko bardzo osobistych dekoracji, ale gwarantuje też ich oryginalność.

Nie są to jedyne zalety tego typu dekoracji. Pozostaje jeszcze możliwość łączenia ich z innymi motywami dekoracyjnymi, np. roślinnymi czy kwiatowymi, najczęściej wysoka jakość typograficznych detali, a także ponadczasowość.

PODZIEL SIĘ