“Netflix zawiera promocję homoseksualizmu, hedonizmu i rozwiązłości”- Arcybiskup Gądecki komentuje najpopularniejszy serwis

Ogólnopolski Strajk Kobiet skierowany przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji trwa. Aktualne wydarzenia postanowił skomentować Arcybiskup Gądecki. W wywiadzie dla Katolickiej Agencji Informacyjnej duchowny ocenił, że powodem zniechęcenia młodych polek i polaków do instytucji Kościoła jest … Netflix. 

Wszystkiemu winny Netflix

Arcybiskup Gądecki udzielił obszernego wywiadu Katolickiej Agencji Informacyjnej. Skomentował w nim trwające właśnie na ulicach całej Polski protesty młodych kobiet i mężczyzn. Arcybiskup, zdając sobie sprawę z pojawiających się na strajkach haseł krytykujących Kościół i jego bliską relację z rządem, przedstawił swoją diagnozę takiej sytuacji. Według Arcybiskupa Gądeckiego za zniechęcenie do polskiego Kościoła wśród młodzieży odpowiedzialny jest Netflix. 

Jeden z prawników zwrócił mi uwagę na różnicę między pierwszą a drugą rewolucją komunikacyjną. Gdy dokonywała się pierwsza, wówczas pierwszym dziełem wydrukowanym na maszynie Gutenberga było Pismo Święte. Dzisiaj, w dobie drugiej rewolucji komunikacyjnej, niemalże każdy serial dla młodzieży na Netflixie zawiera promocję homoseksualizmu, hedonizmu i rozwiązłości. – powiedział w wywiadzie Arcybiskup Gądecki. 

Netflix zawiera promocję homoseksualizmu, hedonizmu i rozwiązłości

Oprócz słynnej amerykańskiej platformy streamingowej, duchowny winą obarcza także inne medialne narzędzia, którymi posługują się młodzi ludzie. 

(…) młode pokolenia kształtowane są przez narzędzia takie jak Facebook, Instagram, Twiter, Youtube, Netflix i inne platformy streemingowe, oraz media społecznościowe. Kod kulturowy narzucany jest także m.in. w grach komputerowych, czy produkcjach filmowych. Są to obszary zagospodarowane całkowicie przez marksistów kulturowych, którzy konsekwentnie realizują program formowania posłusznego nowym ideom człowieka. I nie jest to tylko pytanie o treści dostępne w ramach tych technologii, ale także o to, kto faktycznie podejmuje decyzje o dopuszczeniu bądź wykluczeniu konkretnych treści w ramach tych technologii.

Pełny wywiad z Biskupem Gądeckim przeczytacie TU

>>> Przeczytaj również: Muzeum Gdańska zbiera transparenty ze Strajku Kobiet

Tagi

Newsletter

FASHION BIZNES