Modne fryzury na imprezę

Wyjście na imprezę to szereg przygotowań, w tym dobór odpowiedniej stylizacji oraz uczesania. Modne fryzury na imprezę pozwalają poczuć się dobrze, często także wzbudzić zainteresowanie w towarzystwie. Jakie są modne propozycje w sezonie imprezowym 2022? Jak dobrać fryzurę dla kobiety, jak dla mężczyzny?

Jakie są aktualne trendy w imprezowych fryzurach?

Stylizacja włosów na imprezę pozostawia dużą dowolność. Moda zatacza w tym zakresie kręgi, dlatego zarówno luźna francuska grzywkai niedbałe upięcie, jak i precyzyjnie spięte włosy w tak zwany koński ogon mogą sprawdzić się w najprostszych wariantach. Również wśród mężczyzn można wskazać na wiele różnorodnych fryzur dobrych na imprezę.

Najlepsze propozycje uczesań na imprezę dla kobiet

Fryzura na imprezę uzależniona jest od aktualnej długości włosów oraz ich cięcia. Nie zawsze grzywka w stylu francuskim się sprawdza, podobnie jak nie każdej kobiecie pasują krótkie włosy. Półdługie włosy ścięte na boba można delikatnie podkręcić, wprowadzić nieład. Modne są także grzywki, również te gęste, sięgające ponad brwi. 

Upięcia dla długich włosów

Kobiety z dłuższymi włosami zwykle mają więcej możliwości stylizacji imprezowych, również bez konieczności cięcia czy nawet upinania włosów. Modne propozycje w tym sezonie to:

  • asymetryczne boczne loki,
  • elegancki kok uzupełniony falami,
  • warkocze francuskie do połowy głowy z luźnym tyłem,
  • wysoki kucyk opleciony włosami.

Niektóre mogą zostać połączone z francuską grzywką, która dodaje fryzurze mniej formalnego, luźnego charakteru.

Krótkie włosy – stylizacje

W karnawałowym okresie na imprezę mogą sprawdzić się różne fryzury dla krótkich włosów z połyskiem, błyskiem. Jeżeli długość włosów nie pozwala na zmianę ułożenia, możesz też postawić na kolor. Włosy średniej długości upiększą delikatne fale, albo ciekawie zaplecione francuskie warkoczyki. Dobry pomysł to asymetryczne kompozycje, z jednej strony układające włosy, z drugiej zaś pozostawiające pozorną swobodę. Można połączyć je z modną francuską grzywką, dodającą naturalności. Dla odważnych czy na imprezy w stylu rockowym sprawdzi się propozycja ze stylizowanym irokezem.

Męskie imprezowe fryzury – co warto wiedzieć?

Mężczyźni noszący krótkie włosy mają nieco mniejsze pole do popisu niż kobiety w zakresie fryzury na imprezę. Jednak warto rozważyć stylizację męskich fryzur specjalnie na wyjątkowe okazje, połączone ze strzyżeniem. Można także użyć dedykowanych kosmetyków do stylizacji takich jak:

  • żele,
  • pomady,
  • pasty,
  • woski,
  • glinki.

Zwykle sprawdzają się fryzury dodające dynamiki włosom, asymetryczne ułożenia, czy nawet ciekawe wzory. Nie będzie to raczej romantyczna francuska grzywka charakterystyczna dla kobiecych stylizacji. Na tematycznej imprezie może sprawdzić się klasyczna fryzura slicked back albo pompadour w stylu Elvisa.

Gdzie szukać najnowszych inspiracji na modne fryzury?

Chcesz znaleźć więcej praktycznych porad i inspiracji modowych? Odwiedź portal kraina-stylu.pl, na którym nie brakuje ciekawych artykułów, inspiracji i informacji bazujących na najnowszych trendach. Zadbaj o swoją stylizację całościowo, nie zapominając o modnej fryzurze na imprezę!

Materiał przygotowany z Partnerem.

>>> Przeczytaj również: #BeautyBiznes: Purite – marka z misją

Tagi

Newsletter

FASHION BIZNES