Liisa Kessler nową dyrektor kreatywną marki Filippa K

Nowa dyrektor kreatywna marki Filippa K, pracowała pod kierunkiem Anthony’ego Vaccarello w Saint Laurent przez ostatnie pięć lat, a także zajmowała stanowiska w Chloé, Y/Project i Lanvin.

Liisa Kessler została mianowana na nową dyrektor kreatywną szwedzkiej marki Filippa K. Doświadczona projektantka spędziła ostatnią dekadę w najlepszych luksusowych domach Paryża, m.in. pracując pod kierunkiem Anthony’ego Vaccarello w Saint Laurent. Zajmowała również stanowiska w Y/Project, Lanvin i Chloé, pracując u boku Clare Waight Keller.

Nominacja Kessler oznacza „zauważalną zmianę w kierunku twórczym” – podkreśliła firma Filippa K w komunikacie prasowym, dodając, że „planuje pozostać wierna swojemu etosowi świadomej konsumpcji i skandynawskiej tożsamości”.

Kessler zastąpi założycielkę wytwórni Filippę Knutsson, która zrezygnowała ze stanowiska dyrektorki kreatywnej w 2019 roku.

Filippa Knutsson była jedną z pionierek, które na początku lat 90. stworzyły kultowy obecnie skandynawski minimalizm. Jej wizja nieskomplikowanej, pożądanej i zrównoważonej garderoby jest dziś tak samo aktualna, jak wtedy, gdy powstała marka. Nie mogę się doczekać współpracy z zespołami marki nad nową erą dla domu i kontynuowania dziedzictwa Filippy” – powiedziała Liisa Kessler w oświadczeniu.

>>> Przeczytaj również: Jessica Simpson wygrała walkę o swoją markę odzieżową

Tagi

Filippa K

Newsletter

FASHION BIZNES