noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Kursy modowe online

Najlepsze kursy modowe online, które warto zrobić jesienią 2023

REKLAMA
noSlotData

Gdzie uczyć się mody bez wychodzenia z domu? Zebraliśmy najlepsze kursy fashion w wersji online. 

Autor: Aleksandra Zawadzka

Czytaj: 10 faktów o fast fashion, które szokują

Internetowe kursy na jesień 2023: popularność edukacji

Popularność kursów stale rośnie – chcemy się rozwijać, przebranżawiać, poszerzać swoje umiejętności i zgłębiać zainteresowania. Edukacja nie jest już czymś, co przyświeca jedynie dzieciom i nastolatkom. Jest pożądana także w dorosłym życiu, o czym mówią prognozy trend watcherów i statystyki. Przykładowo w 2021 roku aż 40% osób zapisanych na studia wyższe w USA miało powyżej 25 lat. 

Szczególną uwagę cieszą się kursy online. I nic dziwnego: wraz z unormowaniem się pracy zdalnej, zdalnie chcemy się też kształcić. Wsród najpopularniejszych tematów na poszczególnych platformach znajdują się lekcje poświęcone między innymi digital marketingowi, medytacji, finansom, fitnessowi, web designowi, tworzeniu contentu czy… robótkom ręcznym. Moda wciąż wydaje się w tym gronie niszą, jednak to nie znaczy, że nie istnieją ciekawe kursy dla branży fashion – wręcz przeciwnie. Zebraliśmy dla Was najciekawsze kursy o tej tematyce, które możecie zrobić przez internet. Dzięki nim nauczycie się nowych rzeczy, które przydadzą Wam się w obecnej lub przyszłej pracy oraz zdobędziecie cenny wpis (certyfikat) do swojego CV.

Więcej: Adidas – historia marki i najważniejsze współprace

Najlepsze kursy modowe 2023: lista

Kursy modowe: Management of Fashion and Luxury Companies (Bocconi University)

Jak zarządzać markami w sektorze premium? Czym jest luksus? Jak ewoluowały modele biznesowe najsłynniejszych marek na świecie i jak planować strategię handlu detalicznego? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznacie na kursie legendarnego Bocconi University, który dostępny jest na platformie Couriera. Zajęcia „Management of Fashion and Luxury Companies”, na które składa się sześć modułów zakończonych testem, poprowadzą Erica Corbellini i Stefania Saviolo.

Kursy modowe: Your Role in Sustainable Fashion: Sustainable Practices Across the Fashion Ecosystem (Parsons School of Design)

Podczas lekcji online w Parsons School of Design poszerzycie swoją wiedzę na temat praktyk zrównoważonej mody i poznacie wzajemne powiązania między odzieżą, ludźmi i środowiskiem. Kurs “our Role in Sustainable Fashion: Sustainable Practices Across the Fashion Ecosystem” przedstawia wpływ realny wpływ branży na środowisko i jednocześnie podsuwa ekologiczne, rozwiązania i praktyki, które wprowadzone przez konsumentów naprawdę mają sens. Zajęcia prowadzone przez Jennifer Whitty trwają trzy tygodnie i zajmują łącznie dziewięć godzin. Można się na nie zapisać przez stronę Future Learn. 

Kursy modowe: Effective Writing for Journalists (University of the Arts London)

Legendarny University of the Arts London również ma w swojej ofercie kursy, w których możecie wziąć udział bezpośrednio na platformie brytyjskiej uczelni. Jeśli chcecie uczyć się dziennikarstwa modowego – to właśnie tutaj. UAL oferuje kilka internetowych kursów poświęconych pisaniu (zarówno dłuższe, jak i ekspresowe, które trwają dwa dni). Szczególnie ciekawym wydaje się „Effective Writing for Journalists”, którym opiekuje się dziennikarka Christine Raynerm. Po tych zajęciach będziecie potrafić pisać skuteczne teksty o kolekcjach i zjawiskach w branży, które dotrą do odbiorców oraz wykształcicie własny styl.

Rozbudziliśmy Waszą ciekawość i szukacie jeszcze więcej kursów online o modzie? Poniżej znajdziecie rozszerzoną listę wraz z adresami uczelni i platform:

  • Digital Fashion Industry (Parsons, Coursera)
  • Modern and Contemporary Art and Design Specialization (MoMA, Coursera) 
  • Sustainable Fashion (Copenhagen Business School, Cousera) 
  • Fashion Retail Transformation (Parsons, Coursera) 
  • Fashion Values: Economy (London College of Fashion, Future Learn) 
  • Understanding Fashion: From Business to Culture (Institut Francais de la Mode, Future Learn)
  • Creative Copywriting Short Course (UAL)
  • Fashion Styling Intensive Short Course (UAL)

Zobacz też: Czy kurtki The North Face będą modne na zimę 2023?

Zdjęcie główne: Unsplash

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES