noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Jakie ubrania na przestrzeni lat wzbudzały kontrowersje? Wystawa “The Vulgar: Fashion Redefined”

REKLAMA
noSlotData

Tej jesieni w Londynie została otwarta nowa wystawa zatytułowana The Vulgar: Fashion Redefined, która ma na celu zredefiniowanie pojęcia złego smaku.

Czy coś takiego istnieje i co tak naprawdę oznacza ten termin? Czy nagość lub kontrowersyjny temat, który służy nam za inspirację to tania sztuczka na przyciągnięcie widza czy artystyczny sposób wypowiedzi, którym niepotrzebnie się ekscytujemy? Dlaczego takie rzeczy wzbudzają w nas tyle sprzecznych emocji? I jak postrzeganie danej części garderoby zmieniało się na przestrzeni lat?

2036
źródło: theguardian.com

Odpowiedzi na te pytania będą mogli szukać odwiedzający wystawę, przyglądając się takim eksponatom jak na przykład koszulka Vivienne Westwood i Malcolma McLarena z nadrukowanym zdjęciem piersi czy spódnica z naszytym elementem w kształcie trąby słonia wykonana przez Waltera van Beirendoncka.

Wystawa będzie składać się ze 120 eksponatów, a oprócz wyżej wymienionych projektantów będziemy mieli szansę obejrzeć projekty, które na przestrzeni lat wzbudziły duże zainteresowanie i sprowokowały wiele dyskusji na temat granicy dobrego smaku. Na wystawie pojawiły się więc kostiumy takich projektantów i domów mody jak: Stephen Jones, John Galliano, Marc Jacobs czy Louis Vuitton, a także Moschino, które pod przewodnictwem Jeremy’ego Scotta znane jest z wręcz mistrzowskiego operowania kiczem.

Autor: Tatiana Zawrzykraj

 

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES