IKEA i OFF-WHITE pomagają millenialsom urządzić pierwsze mieszkanie

205
mat. System Magazine

IKEA z OFF-WHITE – o tej współpracy dowiedzieliśmy się już w zeszłym roku. Co jakiś czas pojawiają się jednak nowe informacje na ten temat. Mimo że oficjalnych ogłoszeń jest wciąż niewiele (data premiery również nie została potwierdzona), w social mediach możemy znaleźć zapowiedzi kolaboracji.

Wśród efektów współpracy IKEA i OFF-WHITE prawdopodobnie znajdą się dwa dywany. W zeszłym roku na Instagramie pojawiło się zdjęcie jednego z nich. W styczniu 2018 na swoim profilu wymowną fotografię opublikował Portnygain.

Tuż po ogłoszeniu współpracy w czerwcu 2017 podczas Democratic Design Days, IKEA podzieliła się zdjęciem Abloha i żółtą torbą Frakta z napisem “Sculpture”. Nie wiadomo, czy projektant rzeczywiście pójdzie śladami Balenciagi i podejmie się stworzenia własnej wersji kultowego produktu.

Na swojej stronie internetowej firma IKEA napisała: Wraz z OFF-WHITE szukamy sposobu, aby pomóc w stworzeniu własnego domu millenialsom, który dopiero zaczynają własne życie.

Wydaje nam się, że pierwsza faza dorosłego życia zaczyna się, gdy zaczynasz robić zakupy dla swojej przestrzeni. Większość osób wychowuje się z rodzicami. Nigdy nie musiała więc zastanawiać się nad wyposażeniem wnętrza – powiedział Abloh. Kiedy się usamodzielniają i zaczynają kreować własną estetykę, czego szukają w pierwszej kolejności?

>>>Przeczytaj również: KENZO x INGLOT: Jak wygląda praca przy największych pokazach mody?

PODZIEL SIĘ