Już niebawem wszystkie tekstylia w Ikea będą z recyclingu

Ikea robi kolejny krok w stronę ochrony naszej planety. Szwedzki gigant ogłosił, że do 2020 roku planuje zrezygnować ze standardowego, nowo wytworzonego poliestru, na rzecz jego przetworzonej wersji.

W tym momencie ponad połowa produktów tekstylnych w Ikea wytwarzana jest z poliestru z recyclingu, jednak w ciągu najbliższych miesięcy firma zamierza wprowadzić ten rodzaj materiału w 100%. Stawiając na poliester z odzysku, Ikea pomoże obniżyć emisję gazów cieplarnianych, zaoszczędzić energię i zmniejszyć zanieczyszczenie oceanów.

Decyzja ta to jedynie część zrównoważonego planu Ikei, który planuje wprowadzić do 2030 roku. Strategia People & Planet Positive zakłada między innymi, iż do tego czasu szwedzkiemu producentowi uda się sprawić, by 100% wykorzystywanych materiałów było odnawialnych i/lub pochodzących z recyklingu materiałowego.

Przyznajcie sami, brzmi to całkiem dobrze! Ogromnie cieszy nas, że coraz więcej firm decyduje się na kolejne odpowiedzialne i przyjazne środowisku rozwiązania. Szczególną rolę mają tu światowi giganci, którzy mogą dać nie tylko świetny przykład mniejszym firmom, ale i pomóc miliardom klientów zrobić kolejny krok w stronę eko.

>>> Zobacz również: Ekologiczna rewolucja na Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020! Medale powstaną z elektrośmieci

Newsletter

FASHION BIZNES