noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Guess mianuje nowego prezesa wykonawczego niedawno przejętej marki

REKLAMA
noSlotData

Spółka Guess ogłosiła nowego prezesa wykonawczego Rag & Bone. Jedną z najważniejszych funkcji nowojorskiej marki obejmie Andrew Rosen, którego historia z podmiotem trwa nieprzerwanie od kilkunastu lat.

Przeczytaj również: Wittchen powołało nową Radę Nadzorczą

Przejęcie Rag & Bone przez Guess

Rag & Bone została przejęta w lutym przez Guess oraz firmę WHP Global. Marka działa jako niezależny podmiot w ramach ich portfela. Guess jest właścicielem wszystkich aktywów operacyjnych Rag & Bone, a własność intelektualna jest wspólną własnością Guess i WHP. Cena zakupu nie została ujawniona. Wiadomo natomiast, że część Guess była warta 56,5 miliona dolarów, a zysk mógł zwiększyć cenę o 12,8 miliona dolarów. Obrót Rag & Bone w zeszłym roku wyniósł 250 milionów dolarów.

Rag & Bone ma nowego prezesa. Kariera Andrewa Rosena

Rosen to szanowany lider na amerykańskim rynku mody. Jego korzenie sięgają głęboko – zarówno jego ojciec, jak i dziadek byli związani z tą branżą. Nowy prezes wykonawczy nowojorskiej marki rozpoczął karierę w firmie Calvin Klein. Nastepnie był współzałożycielem Theory (w 1997 r.) i nadzorował jej rozwój jako dyrektor generalny przez ponad 20 lat. Obecnie jest aktywnym inwestorem w branży udziały. Posiada udziały w takich markach, jak Alice + Olivia, Veronica Beard i TWP.

– Jestem związany z Rag & Bone od 2006 roku. Zawsze pasjonowałem się naszą marką i możliwościami, jakie się przed nią otwierają. Ta nowa relacja cementuje te ambicje, zapewniając nam niesamowitą platformę do wykorzystania naszego potencjału na całym świecie – skomentował nominację Rosen.

Przeczytaj również: K(B)ariery: Asia Sobierajska „Dobry event kończy się dopiero wtedy, gdy przestaje się o nim mówić”

Zdjęcie główne: mat. prasowy

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES