EKO Warszawa – najważniejsze punkty, które trzeba odwiedzić

154

Uważasz się za Lohasa? A może masz dosyć siatek, siateczek, pojemniczków, plastiku i wszechobecnego wciskania nam niepotrzebnych opakowań? Chcesz w końcu zjeść jedzenie, które nie smakuje jak chemiczna papka i popić to dobrym koktajlem ze świeżych owoców? Fashion Biznes robi ekologiczną wycieczkę po Warszawie.

Stolica została niedawno okrzyknięta trzecim miastem najbardziej przyjaznym weganom. I to nie w Polsce. Nawet nie w Europie. Na całym świecie! Wyprzedził nas jedynie Berlin i Los Angeles. Brzmi dobrze, prawda? To co zwróciło uwagę oceniających w rankingu to fakt, że w Warszawie vege boom zaczął się zaledwie kilka lat temu.

Uwaga! Nie czytać, kiedy jest się głodnym, bo można oszaleć!

NAGIE Z NATURY – wycieczkę zaczynamy od nagości. I to nie byle jakiej! Na warszawskim Śródmieściu i Wilanowie znaleźć można ekologiczne produkty na wagę. W NAGIE znajdziecie certyfikowane, w 100% ekologiczne produkty, bez opakowań, zdjęć, marek czy kolorowych, sztucznych pudełek. Wegańskie, bezglutenowe, niskotłuszczowe i wysokobiałkowe. Owoce, mąki, nasiona, makarony, ryże, czy bakalie. Warto tam być.

Adres: Ul. Pokorna 2 lub Ul. Klimczaka 15

EKOMALUCH – Wiecie, że przeciętne dziecko do trzeciego roku życia zużywa od 6 do 8 tysięcy pieluch? Tylko w USA daje to rocznie prawie 3,5 miliona ton nierozkładalnych odpadów, które trafiają na wysypiska. Z rozwiązaniem tego problemu przychodzi EkoMaluch, sklep na warszawskiej Woli, gdzie kupić można wszystkie ekologiczne rozwiązania dla małego człowieka, włącznie z wielorazowymi pieluchami. Ekopranie, zabawki, czy nawet kawa dla zapracowanej mamy.

Adres:  Szymczaka 1/lokal 1 

CHWAST FOOD – Ile razy słyszeliście w życiu, że to, co wegetariańskie i wegańskie jest niesmaczne? Następnym razem po prostu pokażcie takiemu mówcy zdjęcia burgerów z Chwast Food, nas oczarowały. Jaglany, grzybowy, a może selerowy? Z serem wegańskim, cebulą karmelizowaną? A może ziemniaczki pieczone w ziołach? Zgłodnieliśmy!

Adres: Ludwika Waryńskiego 9

VEGESTACJA – Najedzeni burgerami? Pora na coś słodkiego. Jeśli będziecie w okolicach ulicy Puławskiej, wejść warto do Vegestacji oferującej naturalne lody wegańskie. Nie znajdziecie tam sztucznych barwników i aromatów. Kasztan przekładany pastą z rumem? Brzmi pysznie!

Adres: Puławska 38

 

EVERGREEN – Ok, najedliśmy się, pora zrobić zakupy do domu. Pieczywko bezglutenowe, wege wędliny i sery na jutrzejsze śniadanie znajdziemy właśnie w EverGreen. A co na obiad? Może wegański makaron, vege bitki? Nie zapomnijmy też o jedzeniu dla naszego sierściucha, tam także je dostaniemy.

Adres: Słomińskiego 15 lok.502  

JADŁODZIELNIA – A co z jedzeniem, które może się zmarnować w domu? Mango w puszce, które kupiłaś na spróbowanie, ale się rozmyśliłaś? Został tydzień do końca daty ważności, wiesz, że tego nie zjesz. A może wyjeżdżasz na tydzień – szkoda, żeby całe jedzenie z lodówki się zmarnowało. Jadłodzielnie mają najczęściej postać szafek i/lub lodówek, w których każdy może zostawić jedzenie, które ma na zbyciu. I każdy też może po to jedzenie sięgnąć. Warto się dzielić!

Adresy: ul. Stawki 5/7 (Wydział psychologii UW) ul. Karowa 18 (Instytut Socjologii UW), ul. Wilcza 30, ul. Jazdów 3/9 (Domek Motylka i Słońce), ul. Jana Zamoyskiego 20, ul. Łochowska 31, lok. 26/27/28, ul. Bazar Lotników, pawilon 83A, ul Nowoursynowska 159, budynek 34.

VEG DELI – Po całym dniu pracy pora się zrelaksować. Czemu nie przy lampce Rossini na bazie wegańskiej cavy z musem z malin? Dodatkowym plusem jest piękne wnętrze – stara kamienica z ogromnymi oknami i z widokiem na cichą ulicę Radną. Warto tam odpocząć!

Adres: Radna 14

Autor: Joanna Porayska