noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Dyrektor generalny Prada

Dyrektor generalny Prady o najbliższej przyszłości. Będziemy świadkami nowych przejęć?

REKLAMA
REKLAMA
noSlotData

W ostatnich dniach dyrektor generalny Prady skomentował spekulacje na temat kolejnych fuzji i przejęć, w które rzekomo miałaby zaangażować się spółka. Andrea Guerra opowiedział o obranej przez niego strategii dotyczącej najbliższych działań włoskiego podmiotu.

Przeczytaj również: K(B)ariery: Simona Nikołajewska „Praca projektanta to nie tylko przelanie wizji z wyobraźni na papier”

Dyrektor generalny Prady o przyszłości spółki. Czekają nas nowe fuzje?

Naszym dzisiejszym zadaniem jest pielęgnowanie marek należących już do portfolio Prady – powiedział dyrektor generalny włoskiej spółki, Andrea Guerra. Dodał on, że nie ma do przekazania „żadnych wiadomości” w zakresie fuzji i przejęć, do których miałoby dojść w perspektywie krótkoterminowej. Stwierdził natomiast, że większej aktywności w branży można spodziewać się w przyszłości. – Za dwa, trzy, pięć lat wiele się wydarzy, nastąpi konsolidacja – podsumował Guerra, nie wchodząc w szczegóły na temat potencjalnych graczy.

Jego słowa są komentarzem odnoszącym się do spekulacji rozsianych w zeszłym miesiącu przez Giorgio Armaniego, który w rozmowie z Bloombergiem nie wykluczył możliwości fuzji w erze po jego odejściu. Zauważmy, że włoskie podwórko marek luksusowych wciąż jest wypełnione niezależnymi podmiotami, które z pewnością pasowałyby do portfeli gigantów, takich jak Prada, LVMH czy Kering. Najgorętszymi kęskami są z pewnością Ermenegildo Zegna, Moncler oraz Salvatore Ferragamo.

Lyst Q4 2023 ranking najgorętszych marek końca 2023
źródło: prada.com

O dyrektorze generalnym Prady. Kariera Andrea Guerra

Na stanowisko dyrektora wykonawczego oraz dyrektorka generalnego spółki Prada Andrea Guerra powołany został 26 stycznia 2023 roku. Przed wejściem w struktury włoskiego giganta zdobywał on doświadczenie jako doradca strategiczny w LVMH i CEO ds. doskonałości w branży hotelarsko-gastronomicznej w LVMH (od września 2020 r. do maja 2022 r.). Pełnił również funkcje prezesa wykonawczego ekskluzywnego sklepu spożywczego Eataly (wrzesień 2015 do maja 2019), dyrektora generalnego firmy produkującej okulary Luxottica Group (od lipca 2004 do września 2014) oraz dyrektora generalnego Merloni Elettrodomestici, obecnie Indesit Company (2000 do 2004).

Więcej o projektach Prady znajdziesz na lamode.info

Zdjęcie główne: mat. prasowy

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES