noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
ch ptak rzgów pod łodzią

Antoni Ptak rozbudowuje swoje imperium handlowe

REKLAMA
REKLAMA
noSlotData

Spółka Ptak Fashion City rozszerza swoją działalność o kolejne obiekty. W Rzgowie pod Łodzią powstaje nowa galeria handlowa Ptak. Rozbudowany zostanie również Park Rozrywki Mandoria. 

Przeczytaj również: Ich imperia warte są miliardy złotych. Kim są najbogatsze rodziny w Polsce? [RANKING]

Firma Ptak, będąca w posiadaniu Antoniego Ptaka, jest właścicielem Miasta Mody Ptak w Rzgowie pod Łodzią. To jedno z największych obiektów sprzedaży hurtowej w Europie. Spółka zapowiada otwarcie kolejnego obiektu, który stanie tuż obok Ptak Marketu, Ptak Outletu, Parku Rozrywki „Mandoria” i Candy Parku.

Galeria Ptak ma być jednym z najnowocześniejszych pawilonów w obiekcie. Projekt ma przewidywać przestronne alejki, dobrze zaprojektowane ciągi komunikacyjne i nowoczesne stoiska – informuje łódzka Gazeta Wyborcza. Otwarcie obiektu zaplanowano na sierpień 2024. 

Ptak rozbudowuje centrum rozrywki

W Rzgowie, na terenie CH Ptak,od 2021 roku funkcjonuje Mandoria Miasto Przygód. To tematyczny park rozrywki stylizowany na renesansowe miasteczko handlowe. Obiekt stanowi największy zadaszony park rozrywki w Polsce. 

Zgodnie z zapowiedziami, Park Rozrywki Mandoria również czeka rozbudowa. W obiekcie ma stanąć nowy rollercoaster Aquila. Kolejka górska ma zostać umieszczona na 25 metrowej wieży. Wagoniki mają nabierać rozpędu nawet do 70 km/h.

Kim jest Antoni Ptak?

Antoni Ptak jest polskim przedsiębiorcą, działaczem piłkarskim i jednym z najbogatszych Polaków. Właściciel największych w Polsce hal targowych z odzieżą: Miasto Mody w Rzgowie koło Łodzi oraz Ptak Expo (dawniej Maximus) pod Warszawą. W 2023 roku majątek Antoniego Ptaka oszacowano na 2,8 miliarda złotych.

Ptak urodził się w 1952 roku w Piotrkowie Trybunalskim. Swoją działalność gospodarczą rozpoczął w latach 80. od handlu na bazarach. W 1990 roku założył firmę „Ptak”, która zajmowała się importem i sprzedażą odzieży z Chin. W 1993 roku otworzył pierwsze centrum handlowe w Rzgowie koło Łodzi. W kolejnych latach Ptak rozszerzył swoją działalność o kolejne centra handlowe w Polsce i za granicą.

W 2004 roku Ptak kupił halę targową Maximus pod Warszawą, którą przemianował na Ptak Expo. Jest to obecnie największe centrum targowe w Polsce. Według danych „Wprost”, rocznie robi tam zakupy około 9 mln osób. W sąsiedztwie centrum handlowego biznesmen wybudował również największy zadaszony park rozrywki w Polsce – “Mandoria”. Do Antoniego Ptaka należy także Warsaw Expo w Nadarzynie, czyli największy w kraju ośrodek targowo-wystawienniczy. 

Zdjęcie główne: mat. prasowe CH Ptak

Przeczytaj również: Zarobiła prawie 400 milionów … na paznokciach. Kim jest najbogatsza Polka przed 40-stką?

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES