Maffashion walczy z faszyzmem i homofobią. Obserwujący: „Popierasz zboczenia”

788
zdjęca: instagram.com/maffashion; instagram.com/g_rski

Sobotnie zamieszki, do których doszło w Białymstoku, wstrząsnęły całą Polską. Trudno przejść obojętnie wobec agresywnych homofobicznych ataków, jakie miały miejsce w stolicy Podlasia. Informacje o tym wydarzeniu błyskawicznie obiegły sieć. Celebryci nie pozostali obojętni w temacie, upubliczniając nagrania i dzieląc się swoimi komentarzami.

W minioną sobotę ulicami Białegostoku przeszedł pierwszy w historii miasta Marsz Równości. Niestety, mimo radosnego i tolerancyjnego wydźwięku całego wydarzenia, uczestnicy pochodu zostali brutalnie zaatakowani przez zgorzałych przeciwników LGBTQ+, którzy dopuścili się zarówno przemocy słownej i fizycznej. Drastyczny obraz całej sytuacji wstrząsnął wieloma z nas i bez wątpienia obraz ataku na bezbronnych ludzi pozostanie w pamięci na długo.

Agresja ze strony „obrońców wiary i narodu” została uchwycona na filmikach nakręconych przez uczestników Marszu, a te zostały błyskawicznie rozpowszechnione w sieci. Makabryczne obrazy wprost z białostockich ulic skłoniły ogromne rzesze Internautów do refleksji nad obecną sytuacją naszego kraju i rosnącymi w siłę nacjonalistycznymi nastrojami, z jakimi ostatnimi czasy musimy się mierzyć.

Polskie gwiazdy już od pewnego czasu przyzwyczaiły nas do zabierania głosu w ważnych kwestiach społecznych. Nie inaczej było ostatniej soboty. Jedną z influencerek, która poruszyła temat jest Maffashion. Julia Kuczyńska opublikowała na swoim Instagramie druzgocące filmiki nakręcone przez jednego z uczestników Marszu Równości. Przedstawiają one brutalne fizyczne ataki na uczestników marszu, okraszone lawiną przekleństw i wyzwisk.

Pod postami Maffashion po chwili posypała się lawina komentarzy. Wśród głosów wsparcia i licznych refleksji, nie zabrakło też hejtów.

Gdyby sex osób tej samej płci był normalny, nie trzeba byłoby walczyć o tolerancję dla nich. Normalne rzeczy są powszechnie tolerowane i tyle w temacie.

Popierasz zboczenia? Choroby? A tych ludzi, którzy bronią normalności obrzucasz błotem?! Odlajkowuję! Śmieszna, żałosna celebrytka.

Setki takich i podobnych opinii przewijały się pod postem Maffashion. Kuczyńska dzielnie walczyła z komentarzami, jednak gorzkim słowom przeciwko tolerancji i akceptacji nie było końca.

Zamieszki w trakcie Marszu Równości nie umknęły również uwadze Julii Wieniawy. Patrzcie, co się dzieje w Białymstoku. Czy naprawdę chcemy żyć w kraju nietolerancji i chamstwa…? Brak mi słów. Wieśniactwo. Jak można szerzyć zło, zasłaniając się wiarą? – skomentowała celebrytka.

Akty przemocy i agresji skrytykowała również Doda. Białystok. Miasto moich pięknych wspomnień, najlepszych koncertów, głośnej publiczności… Co się stało? Czy wchodząc u was na scenę, mamy się bać, że oddając serce dostaniemy w zamian kamieniem? Połowa artystów to homoseksualiści, nawet nie przyszło wam do głowy, że wasze ulubione piosenki są spod ich pióra… do gazu z nimi? Zostawcie kamienie na wrogów, my nimi nie jesteśmy – napisała na swoim Insta Stories piosenkarka.

Celebryci, poprzez swoje zasięgi, mają ogromną moc oddziaływania na obserwujących. Warto pochwalić tych, którzy nie boją się poruszać trudnych i niewygodnych tematów, otwarcie walczą przeciwko dyskryminacji, mierząc się jednocześnie z atakującymi komentarzami hejterów. Wykorzystując swoją popularność, mają szansę zrobić wiele dobrego dla naszego społeczeństwa, pokazując szerokiemu gronu (niestety nie zawsze cukierkową i wyretuszowaną) rzeczywistość, nagłaśniając trudne tematy, skłaniając do refleksji i podjęcia odpowiednich działań.

[…] owszem, będę poruszała zawsze takie tematy. Boli mnie wszystko, boli mnie serce, że człowiek człowiekowi jest takim wrogiem. Oczywiście nie generalizując i nie skupiając się na miejscowości, z której pochodzi owe nagranie. Ludzie! #WHEREISTHELOVE – podsumowała wypowiedź Julia Kuczyńska.

>>> Zobacz również: Kolejne modowe show w Polsce? W jury Karla Gruszecka i Agnieszka Ścibor