Zac Posen ogłasza upadłość firmy po 20 latach działalności

1101
źródło: Instagram @zacposen

Ulubieniec amerykańskich gwiazd, jeden z czołowych projektantów mody, po niemalże dwudziestu latach ogłasza upadłość firmy. Zac Posen ubierał największe gwiazdy Hollywood, tymczasem zamyka swoją autorską markę House of Z. 

Zac Posen wychował się na modzie, w 2001 roku, już jako 21-latek rozpoczął własną działalność modową. W 2002 roku zadebiutował swoją kolekcją podczas najważniejszego wydarzenia modowego  – Fashion Week w Nowym Jorku. W krótkim czasie stał się rozpoznawany wśród amerykańskich gwiazd. Jego kreacje nosiły m.in. Sarah Jessica Parker, Michelle Gwyneth Paltrow, Naomi Campbell czy Rihanna.

Wiadomość o zamknięciu marki ogłosił sam projektant w rozmowie z portalem WWD. W piątek 31 października 2019 roku przykra wiadomość obiegła cały modowy świat. Nie była to jednak szokująca informacja, gdyż o problemach finansowych Zaca Posena mówiono już od dłuższego czasu. W rozmowie z portalem WWD projektant wyznał, że: „ W poszukiwaniu rozwiązań, które pozwolą marce nadal funkcjonować, moi partnerzy biznesowi i ja próbowaliśmy już wszystkiego.” 

W konsekwencji pracę straciło sześćdziesięciu pracowników firmy. Zniknęła już strona internetowa projektanta. Poinformowano również, że kolekcja wiosna-lato, którą zaprezentowano we wrześniu nie trafi do sprzedaży.  

Warto wspomnieć, że Zac Posen nie zajmował się wyłącznie modą, wydał również książkę kucharską „Cooking with Zac”. Być może jeszcze o nim usłyszymy i poznamy go w nowej odsłonie. Póki co Zac Posen przechodzi do historii jako wzór, że sukces można osiągnąć w młodym wieku, nie mając dużego doświadczenia. 

Autorka: Sylwia Wyrzykowska