Jak wyróżnić się spośród tłumu kandydatów? On zaprojektował CV z Lego

959

Ubieganie się o zatrudnienie jest nudnym procesem, które obejmuje masę formalności. Jest to nie tylko żmudne dla osoby szukającej pracy, która musi stworzyć CV (dbając jednocześnie, aby wszystko wyglądało estetycznie), ale także dla pracodawcy, który musi wszystkie CV przejrzeć.

Z powodu wspomnianej „nudy”, wiele osób próbuje stworzyć bardziej kreatywny sposób prezentacji swojego doświadczenia. Jednym z nich jest Andy Morris, absolwent projektowania z Uniwersytetu Południowej Walii, który stworzył CV w postaci… miniaturowej figurki LEGO!

Morris zaprojektował własną figurkę, oryginalne opakowanie i grafiki, której niemal w ogóle nie różniły się od oryginału. W ten sposób stworzył fantastyczne CV, które odróżniło go od rówieśników i podkreśliło jego kreatywność. Jednocześnie forma nie przyćmiła treści, która przekazywała niezbędne informacje w zabawny sposób. I najważniejsze – spośród setek papierowych CV, to opakowane w estetyczne pudełko z napisem „Rozpakuj swojego nowego pracownika” – musiało zwrócić uwagę.

>>>Czytaj również: #CareerMonday: Trzy uniwersalne rady Stephena Kinga, które poprawią twoją produktywność
Źródło: boredpanda.com
Źródło: boredpanda.com

Autor: Kaśka Michalak