BIURO TYGODNIA: Airbnb stworzyło biuro inspirowane… domami swoich klientów

219

Serwis Airbnb wziął przykład z ofert z całego świata opublikowanych na swojej stronie i na ich podstawie zaprojektował przestrzeń biurową w swojej siedzibie w San Francisco.

Każda z czterech kondygnacji budynku ma inne miasto za motyw przewodni. Użyte w nich kolory, wzory i materiały pochodzą z całego świata, m.in. z Buenos Aires, Kyoto i Amsterdamu.

Oprócz tematycznych kondygnacji, także dekoracja sal konferencyjnych zależy od indywidualnych ofert Airbnb na całym świecie. Dla przykładu: jeden pokój odzwierciedla angielski zamek, z dopasowanymi zielonymi i czerwonymi sofami oraz wiktoriańskimi oknami. Inna przestrzeń biurowa to klimat Montany – pokój posiada kominek z drewna oraz rustykalne elementy, takie jak wiszące lampy czy skóry zwierząt.

Na najwyższym piętrze znajduje się The Boat, łódź z otworami dla tych, którzy potrzebują więcej prywatności. Rozbudowana powierzchnia biurowa obejmuje również salę do jogi, pomieszczenia do przechowywania rzeczy osobistych oraz centrum odnowy biologicznej.

W związku ze znaczącym wzrostem firmy, Airbnb ma obecnie biura na całym świecie, w tym niedawno otwarte lokalizacje w Dublinie i Tokio, a także w Londynie, Sao Paulo i w Singapurze.

 

Źródło: dezeen.com