WGSN przewiduje trendy jesień-zima 2017 na podstawie minionych tygodni mody

Moda na wybiegach to fantastyczny spektakl, który ogląda się z ogromną przyjemnością. Projektantom nie chodzi jednak tylko o aplauz i przekazanie swej wizji, ale też o jej akceptację i potencjał sprzedażowy. Na fashion weekach prezentowana jest cała masa nowych propozycji, jednak które z nich staną się trendem?

Zdaniem WGSN.com sezon jesień-zima 2017 zdominowany zostanie przez… kobiety.
W dobie współczesnego krajobrazu politycznego, branża modowa podjęła się wyzwania zdefiniowania nowej „kobiecości” – porzucając stereotypowe wyobrażenie o różu lub falbanach.

  1. Abstrakcja

Geometryczne wzory, kolaże, printy – wszystko to – w mniej lub bardziej, odważnych zestawieniach.

Źródło: vogue.com
  1. Sport po miejsku

Na szczęście również w sezonie jesień-zima nie przyjdzie nam zrezygnować z ultranowoczesnego i wygodnego sportowego stylu. Na bluzy z kapturem i dresy wciąż znajdzie się miejsce.

Źródło: vogue.com
  1. Power dressing

Jeśli uwielbiasz podkreślać swoją pozycję poprzez ubranie – ten trend zdecydowanie jest dla ciebie. Profesjonalizm, władza, wiedza – teraz to wszystko można ukazać za pomocą stroju nawet po godzinach pracy.

Źródło: vogue.com
  1. Czerwień

To kolor stworzony dla wszystki kobiet. Nie tylko dla tych w stylu wampa lub Lolity, ale też dla pań, które cenią sobie wyrafinowany styl.

Źródło: vogue.com
  1. Przyszłość

Kryształy, srebro, błysk – to prawdopodobnie najgorętszy trend tego sezonu. Lista oczekujących na zakup srebrnych kozaków Saint Laurent jest gigantycznie długa!

Źródło: vogue.com

Autor: Kaśka Michalak

Newsletter

FASHION BIZNES